Extrakce 2017 - festival výběrové kávy a knih Šumperk - Sweet diabetic Day

Extrakce 2017 - festival výběrové kávy a knih Šumperk

V sobotu proběhla v Šumperku akce pro všechny kávové nadšence a knihomoly v jednom. Šumperský kulturní dům zaplavila vůně té nejlepší kávy, kterou jste si mohli vychutnat od těch nejlepších baristů či pražíren z celé České republiky. 

Kromě kávy jste si mohli odnést nějakou tu knihu z knižního bazaru, popustit uzdu své fantazii a kreativitě při výrobě kávového obalu na knihu nebo festivalové placky nebo si sednout s šálkem dobré kávy a pozorovat ten kávový mumraj. 

Kdo mě sleduje ví, že s Matym milujeme nejen výběrovou kávu, ale celý ten velký kávový svět. Bylo tedy jasné, že v sobotu vyrazíme směr Šumperk užít si tu nejlepší kávu a poslechnout pár fajn přednášek, jak jinak než na kávové téma. 

Celá akce byla velmi vydařená. Vzduchem se nesla příjemná přátelská atmosféra s příměsí kávového aroma. Festivalový den jsme zahájili red velvetem (který miluju) a espressem od brněnské pražírny Fiftybeans.


Poslechli jsme si přednášku na téma cesty kávovou plantáží. Vyprávěl Ondrej Petrus z Doubleshotu, který na kávové plantáže jezdí osobně, účastní se přímo procesu sběru kávy a následně vybírá tu nejlepší pro pražírnu Doubleshot. Přednáška byla skvělá, což potvrzoval fakt, že přednášková místnost praskala ve švech. 

Bylo to vůbec poprvé, kdy jsem si uvědomila kolik tvrdé práce, potu, úsilí a času stojí za jedním šálkem espressa. 

Jen pro představu, než se vypěstuje kávovník, který je možno sklidit a následně sklizené kávové zrna dopravit do naší vlasti a posléze do vašeho kelímku, trvá to bezmála 3 roky. 


Po přednášce jsme si vychutnali espresso od prostějovské kavárny Canall, která má úžasný koncept, strašně fajn majitele a vůbec doporučuju ji navštívit. Taky jsem se nechala spontánně potetovat od Štěpánky Coufalové, která má v Olomouci svůj malý tetovací salon. Bylo to milých pár minut, kdy jsme spolu mluvily o handpoke technice, o nápadech, o tom, co bych chtěla čmrknout na ruku a taky o tom, jak začla. Nemusíte se bát, tetování není trvalé, je to gel na principu heny. Každopádně, její práce se mi zalíbila natolik, že jsem dostala chuť na další tetování. Haha, sem magor :) Naopak velkým zklamáním pro nás byl filtr od pražírny Kofárna, na který jsme se oba moc těšili.Den jsme si moc užili, vypili spousty káv za rekorní čas a těšíme se na další ročník knihomolksokávové akce. 

Schválně, kolik kávárenských povalečů mě sleduje?  

Vaše


You Might Also Like

0 komentářů

Vaše komentáře mi vždycky vykouzlí úsměv na rtech a dělají mi ohromnou radost. Děkuji za ně!