Z deníku kavárenského povaleče podruhé - Pražské kavárny - Sweet diabetic Day

Z deníku kavárenského povaleče podruhé - Pražské kavárny

V minulém kavárenském článku jsem si vzala do hledáčku olomoucké kavárny, kde si můžete dopřát, dle mého názoru, lahodnou kávu. Schválně, kolik vás tu mám z Olomouce? Tentokrát jsem se rozhodla zaměřit na kávárny pražské, které jsme si s Matym oblíbili, a kam vždycky rádi zajdem.

Kdo mě sleduje víc jistě mu neuniklo, že Praha je naše srdcovka a v poslední době se tam často a rádi vracíme. 

V mém výčtu není ani polovina, co polovina, třetina!! kaváren, kde máte možnost vychutnat si šálek kvalitní kávy. Ostatně hodně podniků mám ještě stále na svém must visit listu. Pro začátek přináším těchto 8 kaváren. 


EMA espresso bar
EMU netřeba představoat. Je to taková klasika mezi kavárnami, řekla bych. Kdo neměl v EMĚ kafe, jako by nebyl. Ze začátku mi nevyhovovalo uspořádání prostoru a celkově to tam na mě bylo takové hektické a rušné. Teď naopak tu atmosféru miluju. Ráda se zašiju do koutku na barovou židli a pozoruju ten šrumec, zatímco mě do rukou hřeje šálek kávy.


Coffee room
Do Coffee roomu sme poprvé s Matym zavítali v únoru, když jsme po půl dnu bloumání Prahou byli zmrzlí na kost, chtěli se ohřát a dát si něco dobrého. Na Matyho v té době lezl bacil a tak nám tahle kavárnička přišla vhod. Pamatuju si, že nás překvapilo, jak malinká je a kolik naproti tomu pojme lidí. Byla to milá návštěva, kde jsem si dala chai latte (což se u mě nestává). Bylo v ní útulno, baristi byli milí a moc fajn. Na Coffee room ráda vzpomínám a taky se tam ráda vracím.


Cafefin
Kavárna, která zavalila instagram. Když otevřeli měla jsem ji ve svém feedu v každém druhém postu. Bylo tedy nad slunce jasné, že tam musím (v tomhle případě mě opravdu zválcovali sociální sítě, přiznávám se). Zatoulala sem se tam jedno zářijové odpoledne, když jsem šla od mé úžasné kadeřnice. Měla jsem hlad a chyběl mi kofein. Atmosféra téhle kavárny mě uchvátila. Celou kavárnou se nese jemná duše Vietnamu, kterou podtrhují věci a fotografie z cest. Pro mě úžasné místo, které pohladí duši a vaše chuťové buňky jakbysmet.


Café Jen
Milá kavárnička ve Vršovicích, na kterou jsme narazili úplně náhodou. Bylo léto a my se uvelebili na zahrádce. Flat white i mrkváč mají výtečný, obsluhu na jedničku, prostředí kavárny útulné. Maty na ni často vzpomíná a často mi připomíná, že se do ní vrátíme jakmile budeme opět v Praze.


VNITROBLOCK
Tohle hipsterské místo je ideální pro všechny kreativní duše - kavaráneské povaleče, milovníky designu a módy, mladé umělce... Osobně se mi líbí o chlup víc než kavárna co hledá jméno. Prostor na mě udělal větší dojem. Velmi se mi líbí možnost omrknout nejnovější designové kousky, které si na místě můžete i zakoupit.


Kavárna co hledá jméno
Kavárna, která má industriálního ducha. Prostory bývalé truhlárny nemohly být využity lépe. Pro podobný typ podniků mám slabost a ráda je navštěvuju. V kombinaci s výběrovou kávou je to nejlepší možná volba pokud se zrovna nacházíte v centru Prahy. Aktuálně je kavárnička údajně zavřená, protože jí nebyla prodloužena nájemní smlouva. Velká škoda! Doufám, že než do Prahy zase pojedu, bude již v provozu.

Kafe Karlín
V téhle kavárně jsem doposud nebyla, nicméně jsem měla možnost kávu ochutnat na farmářských trzích na Náplavce. Páni, ta byla tak dokonalá!! Flat white byl jeden z nejlepších, jaké jsem kdy měla. Rozplýval se na jazyku. Určitě šikovné baristy navštivte ať už na farmářských trzích nebo v samotné kavárně, která sídlí na Sokolské ulici v Praze.


Loft Cafe Karlín
Kavárnička, která otevřela nedávno a ještě voní novotou. Přiznávám, že ji mám na svém must visit listu. Při poslední návštěvě Prahy jsme ji měli v plánu navštívit, ale nestihli jsme to. Tak příště už určitě. Těšíme se. A vy mi můžete do komentáře lupnout jestli stojí za to :).

Kam si rádi zajdete na kávu vy? A které kavárny byste mi doporučili, abych v Praze okoukla? 

Užívejte podzimu, VašeYou Might Also Like

2 komentářů

 1. Za sebe jsem navštívila Coffee room a měla jsem z této kavárny skvělé pocity. Příjemné prostředí a skvělá káva :)

  Soutěž s Astrid | Jsme krásné

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Peggie,

   Tak to máme z Coffee roomu stejné pocity. Taky mám tihle kavárničku moc ráda :-).

   Hezký den,

   Jituš

   Vymazat

Vaše komentáře mi vždycky vykouzlí úsměv na rtech a dělají mi ohromnou radost. Děkuji za ně!