NEWS: Proč tu bylo pusto prázdno? - Sweet diabetic Day

NEWS: Proč tu bylo pusto prázdno?

Týden utekl jako voda a vy si možná říkáte čím to, že blog zeje prázdnotou a po novém článku ani vidu ani slechu. Odpověď je jednoduchá - práce mnoho a sil naopak málo. Asi každý diabetik zná dny, kdy cukr lítá nahoru a dolů. V takové dny jsem značně protivná, a to i sama sobě, z celého stavu jsem v totálním stresu a únava se značně podepisuje na mém psychickém i fyzickém stavu. Veškerou svou energii tak investuju do toho, abych zvládla fungovat v práci na 100%, doma z posledních sil navařím a následně padám únavou. Hold i takový je někdy život (nejen) s cukrovkou. 

Přesně tyhle stavy mě teď sužovaly dobré dva týdny, a tak jsem byla ráda, že jsem přežila 8 hodin v práci. Domů jsem večer přijížděla vyšťavená jak citron a na psaní článků neměla pomyšlení ani sílu. Večery jsem tak poslední týden trávila zavrtaná v dece, s hrnkem mátového čaje v ruce, stočená u Matyho, s nímž jsem sledovala seriály nebo nějaké filmy. 


Ve čtvrtek jsem absolvovala neplánovanou kontrolu na diabetologii, protože glykemie se nelepšily, celý stav byl k nevydržení a já si s tou potvorou cukrovkou nebyla schopná poradit sama. Moje skvělá doktorka mi opět vlila do žil tolik potřebnou energii, dostala jsem senzor (a další krabici senzorů si za hříšný peníz koupila), pozměnily jsme dávkování inzulinu a s vidinou lepších zítřků a taky víkendu jsem se odebrala do práce. 

Víkend jsem využila k odpočinku a dlouhým procházkám přírodou a můžu říct, že přišel vhod. 

Glykemky se pomalu srovnávají, energie se vrací a moje psychická i fyzická pohoda jakbysmet. 


Psaní mi jde hned mnohem líp a já se těším až se pustím do všech těch článků, které mám v hlavě (a v konceptech). Pokud je nějaké téma, které by vás zajímalo, nestyďte se a lupněte svůj nápad do komentáře. 

Jak jste prožili tenhle krásný víkend, plný sluníčka a padajícícho listí? 

Mějte se krásně, Vaše
You Might Also Like

2 komentářů

 1. Tak ať tě ty glykémie zase hezky poslouchají! :) Moje sladká kamarádka mě už asi tři týdny bere na horskou dráhu a tak chápu, jak ti asi muselo být, vůbec nic příjemnýho :( Já se léčila projížďkou na kole a to krásné počasí mě úplně zahřálo na duši :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá worstway,

   Tak to vypadá, že je teď nějaké začarované období, které přeje rozházeným glykemiím.

   Já to asi zakřikla. Začal pracovní týden a už sem zas v hyper :(.

   Držím palce, ať se cukr srovná a je lépe!!

   Jituš

   Vymazat

Vaše komentáře mi vždycky vykouzlí úsměv na rtech a dělají mi ohromnou radost. Děkuji za ně!