Z deníku kavárenského povaleče poprvé - Kam za dobrou kávou v Olomuci - Sweet diabetic Day

Z deníku kavárenského povaleče poprvé - Kam za dobrou kávou v Olomuci

Kavárenské povalečství mám v krvi a upřímně je to můj nejvíc oblíbený sport. Miluju vysedávat hodiny v kavárnách, nasávat vůni čerstvě pražené kávy, pozorovat, jak ji baristi s láskou připravují a přemýšlet nad osudy lidí, kteří sedí nad šálkem své kávy nebo kteří si pro tu svou přišli a s kelímkem v ruce mizí z útrob kavárny. Taky mě dost baví objevovat nové a nové podniky a s nadšením do nich vodit své přátele.

Kdyby bylo mapování kaváren prácovní příležitostí byla bych jedničkou ve svém oboru. Na to vemte jed.


Pro začátek jsem si vzala do hledáčku olomoucké podniky, kde narazíte na chuťově vyladěnou kávičku i velmi milou obsluhu.

KAFE JAK LUSK
Kdo mě sleduje na instagramu ví, že tahle kavárna je moje srdcovka od samého začátku. Tady jsem poznala kávový svět o kus víc, naučila se rozeznat dobré kafe od toho odfláklého, zažila svůj první cupping, propadla flat whitu a filtrované kávě a taky se seznámila s majiteli, kteří jsou moc milí a kavárně vdechují přátelskou atmosféru. Kavárna je navíc dog friendly a z nabídky si vybere každý kávomil. Za spokojenost chuťových buněk ručím. Víc o kavárně v tomhle článku.


JAZZ FRESH CAFÉ
Tuhle malou kavárničku sem pomerně dlouho míjela, což byla velká chyba. Kavárna je maličká, o to víc útulná. Nejraději sem chodíme užívat letní víkendová rána, protože má skvělou zahrádku. V kombinaci s výtečnou domácí limonádou a jemnou chutí flat whitu je zaděláno na báječný den. Kavárnu najdete naproti kina Metropol, hned vedle podniku Jazz club, který je zas tou nejlepší volbou v případě hudebních akcí.PRAŽÍRNA KÁVY KIKAFE
Pražírnu najdete hned naproti Jazz Fresh Café, u kina Metropol. Nejen, že si kávu můžete vychutnat v pražírně, máte možnost si ji odnést i domů a kuchyň proměnit v malou kavárnu. Kikafe máme rádi nejen pro jejich kávu, jsou to právě oni, kteří každoročně pořádají Olomoucký den kávy.

TRAFIC COFFEE
Na tuhle kavárnu slyším samou chválu ode dne jejího otevření. Pravděpodobně jsem jediná v Olomouci, která v kavárně ještě nebyla a jejich kávu neochutnala. Ostuda! Každopádně ji sleduji na instagramu a potkala sem je i na zmiňovaném Olomouckém dnu kávy. Udělali na mě dojem a byli moc milí. V nejbližší době se tam chystám. Tak tam taky zaskočte.


LONG STORY SHORT HOSTEL & CAFÉ
Poměrně čerstvý podnik, který se náramně vydařil a já jsem z něj unešená. Long Story Short je kavárna, bar a hostel v jednom. Prostory jsou zařízené velmi moderně, vzdušně a působí velmi příjěmně. Dominantou je překrásná prostorná terasa, která mabízí výhled na celou Olomouc, vše v tlumeném světle žároviček, které kopírují celou terasu. Podnik jsem si zamilovala - ráno si můžete dát snídani, odpoledne výborný zákusek s kávou a večer posedět s přáteli u skleničky vína nebo si dát večeři. Podnik vaří z lokálních surovin, vaše chuťové buňky budou vrnět blahem. Prostory jsou vhodné i na pronájem větších  akcí.


Jaký podnik je váš oblíbený? Dejte vědět ať už jste z Olomouce, Prahy nebo jiného města. Tipů není nikdy dost.

Příšte se zaměřím na pražské kavárny, co vy na to?

Krásný prodloužený víkend, Vaše

You Might Also Like

2 komentářů

 1. Jéé, a v Love Coffee se ti nelíbí? :) Jinak skvělý tipy, byla jsem už v Kikafe a Jazz Fresh Café :). A obecně teď píšeš super články, Jituš! :) Měj se krásně! Terez

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, Terez,

   jeee, na Love Coffee jest úplně zapoměla. To se teda moc stydím, protože tam sem si to zamilovala v poslední době. Hlavně ráno po cestě do práce a někdy když jdem s kolegou z práce pěšky :). Ráno tam navíc je vždycky moc skvěl baristka (tuším paní majitelka) a ta mě vždycky tak moc nabije energií :). Jdu to napravit, aktualizovat a dopsat love cofee. Děkuji za korekturu :)

   A děkuju za krásná slova chvály. Od tebe zahřejí dvojnásob! :).

   Měj se krásně, Jituš

   Vymazat

Vaše komentáře mi vždycky vykouzlí úsměv na rtech a dělají mi ohromnou radost. Děkuji za ně!