Sedm filmů pro osobní růst a motivaci - Sweet diabetic Day

Sedm filmů pro osobní růst a motivaci

Filmy máme u nás doma moc rádi. Alespoň jednou týdně si s Matym nalijeme sklenku dobrého vína, zapálíme svíčky (aktuální hlavně v podzimní a zimní období), na stůl dáme sýrový talíř a užíváme si domácí pohody. 

Nevím jak vy, ale my preferujem filmy, které nám něco předají. V našem filmovém výběru tedy většinou převládají filmy válečné, psychologické nebo ty motivační.

Ze škatulky motivačních si totiž mnohdy můžeme hodně odnést pro svůj vlastní život, navíc nás perfektně nakopnou a dodají odvahu a energii do další práce, ať už děláme cokoliv. 


Pokud jste na stejné filmové vlně, čtěte dál. Podělím se s vámi o sedm filmů, které jsou skvělé pro osobní rozvoj a motivaci.

1. Zakldatel
Film, který jsme viděli poměrně nedávno a já z něj měla husinu. Chce se mi říct jen "Páni!". Příběh, který jasně dokazuje, že cesta za úspěchem není lemovaná zlaťáky, ale dřinou, tvrdou prací a nezlomnou vůli člověka.

2. Jobs
Životpisný film o jednom z největších vizionářů uplynulého desetiletí. Film ukazuje cestu Jobse od mladičkého ambicioźního studenta s velkými vizemi, až po nekompromisního businessmana, který se nebál jít si za svým bez ohledu na to, kolik pádů a failů jej tato cesta stála. 

3. The Social Network
Film mapuje život Marka Zuckerberga zakladatele proslulé sociální sítě Facebook. Tato celosvětově používaná sociální síť nás naučila vpisovat život do statusů a vybojovala si své místo na slunci. Příběh protkaný přátelstvím, soudními spory, vychytralostí i životními příběhy tvůrců facebooku.

4. Nedotknutelní
Silný příběh nesoucí poselství - o tom, že ani ochrnutý člověk od krku až po palec u nohou nemusí nutně ztratit smysl a chuť do života. Film je inspirován skutečným příběhem - bohatý vozíčkář zaměstná svérázného mladíka z předměstí, kterého právě propustili z vězení. Osudy dvou rozdílných lidí se protínají a vy záhy zjistíte, že i přes odlišnosti se mohou lidé od sebe navzájem naučit mnohým životním zkušenostem.


5. Vyměřený čas
Film, který vás po shlédnutí donutí položit si zásadní otázku. Skutečně využíváte každou minutu svého života naplno? Představte si, že by existoval svět, kde by peníze nehráli vůbec žádnou roli. Za všechno byste platili pouze časem. Místo peněz byste vydělávali nějaký ten čas navíc. Změnilo by se  tím vaše hospodaření s časem?

6. Mezi nebem a zemí
Další snímek natočený podle skutečné události. Život se s Nealem Donaldem Walschem příliš nemazlil. Po autonehodě ztrácí práci a následně padá na úplné dno společnosti - ocitne se na ulici a stává se bezdomovcem. Silná vůle, odhodlanost drží hlavního hrdinu naživu a ukazuje, že když člověk něco opravdu chce, celý vesmír se spojí, aby své přání uskutečnil.

7. Miluj svůj život
Louise Hay je celosvětově známá svým pozitivním myšlením. Sama se výlečila z rakoviny a své know-how předává dál statisícům lidí. Hlavní myšlenkou filmu, který je natočen podle stejnojmenné knihy, je poznání, že limity máme pouze v našich hlavách. Stačí otevřít mysl, uvěřit v sílu myšlenky a váš život se otočí o stoosmdesát stupňů.

Jaké filmy preferujete vy?

Krásný podzimní večer.


You Might Also Like

4 komentářů

 1. Až na Zakladatele a Vyměřený čas znám všechny. Taky mám ráda smysluplné filmy. Na blogu mám pár článkú s tipy, pokud máš chut, mrkni se :-) www.siraelxy.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Míšo,

   Zakladatele i vyměřený čas doporučuju, mohly by se ti líbit :-).

   Na blog určitě mrknu ráda, filmových tipů není nikdy dost. Děkuju.

   Měj se hezky! Jituš

   Vymazat
 2. Nová, Nedotknutelní a Vyměřený čas jsem viděla. Musím říct, že to jsou opravdu jedny z top filmů.

  MagicBeautyLife

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pavlíno,

   Tak to jsme na stejné filmové vlně :-)

   Měj fajn dny. Jituš

   Vymazat

Vaše komentáře mi vždycky vykouzlí úsměv na rtech a dělají mi ohromnou radost. Děkuji za ně!