(Ne)splněné cíle letní sezony - Sweet diabetic Day

(Ne)splněné cíle letní sezony

Prázdniny jsou fuč a podzim se nezadržitelně blíží. Vzhledem k faktu, že podzim přebírá oficiálně vládu za 10 dní, je na čase zhodnotit, jak se mi podařilo (ne)naplnit své plány letošního léta (článek si můžete připomenout tady). K sepsání toho svého seznamu a jeho zhodnocení mě inspirovala Terezka z blogu Sweet Melange. Jdeme na to.

1. Přečíst alespoň 5 knih
Ať počítám, jak počítám, za uplynulé léto jsem stihla přečíst dohromady 3 knížky. Čtvrtou a pátou mám aktuálně rozečtenou. Pokud mám ale vypíchnout jednu knihu, která se mnou otřásla, je to jednoznačně kniha od Pavla Stehlíka Do temnoty - zpověď českého vojáka v Afghanistánu. Kniha se vám vryje pod kůži. Doporučuju ji přečíst všema deseti. 

2. Naplánovat s Matym cyklovýlet
Ehm... tak tady jsme zůstali u seřízených kol. Říkám si jestli je reálné stihnout tenhle bod v podzimním období??

3. Běhat, běhat a zase běhat
Ani tehle bod jsem nesplnila. I když záleží, jak se to vezme. Běhání jsem vyměnila za plavání. S Matym jsme chodili vážně pravidelně. Fakulta tělesné kultury Univerzity Palackého otevřela aplikační centrum Baluo, kde je bombastické sportovní vyžití. My si zamilovali zdejší bazén. Plavání miluju od malička a změna byla víc než příjemná.


4. Víc péct
Pečení a příprav různých laskomin jsem si užila a stále užívám dosyta. Poslední dobou se hodně navštěvujem s přáteli a pořádáme různé herní večery. Většinou nachystáme nějakou malou dobrotu, někdy dáme společnou večeři a u sklenky vína si povídáme nebo hrajem deskové hry. Třeba dostihy a sázky (Zdravím Romana s Romčou :) )

5. Udělat domácí marmeládu
Nevím jak vám, ale mě ta letošní sezona jahod utekla rychleji než jsem ji stihla vůbec zaregistrovat. Žádnou marmeládu jsem letos nedělala. Za to jsem si ale koupila jednu moc dobroučkou a bez přidaného cukru. 

6. Navštívit farmářeské trhy. Aspoň jednou.
Hmm, tak jsem tam opět nebyla ani jednou :)


7. Cestovat
Tak tenhle bod jsem si letos užila dosyta. Velkým dílem k tomu přispěla naše nádherná dovolená na malebném řeckém ostrově Santorini. Procestovali jsme ho křížem krážem. A já vím, že na těchto deset dnů budu vzpomínat ještě hodně dlouho. Kromě zahraničí se poslední dobou ráda vydávám do přírody, do lesů, na louky, zkrátka daleko od "civilizace". Zjišťuju, že je to pro mě ten nejlepší relax. A taky, že mě příroda neuvěřitelně dobíjí. Máte to taky tak?


8. Uspořádat fotky na SD kartě
Nové fotky krásně třídím do složek a různých podsložek. Na ty "staré" jsem zatím ani nešáhla. Hold prokrastinace je moje zhouba.

9. Odjet do hor
Do hor sem sice neodjela, zato mám výhledově domluvený trip s kamarádkou do vysněných Tater (zdravím Peťu). Jak nás a náš nabitý program znám, nebude to dřív než příští rok na jaře.

10. Uspořádat narozeninovou oslavu
Tak ta byla! A byla pořádná, živá a moc fajn. Ve vzduchu poletovaly balonky, popíjeli jsme burčák a bříško jsme potěšili tím nejlepším dortem pod sluncem, jaký jsem kdy jedla. Jen živá hudba nebyla. Namísto toho jsme poslouchali hity devadesátých let. Kolem sebe jsem měla své přátele a bylo nám moc dobře.  


Musím říct, že mě hodně bavilo vrátit se k letním cílům a po nějaké době je zhodnotit. Byť jsem je nenaplnila na 100%, mám z celého procesu radost. Ono vlastně ani tak nezáleží na tom jestli je člověk splní na 100% nebo 50%. Je to o tom, sepsat si ony maličkosti, díky kterým jsou naše dny naplněné štěstím. A uvědomovat si, že krása a štěstí tkví v maličkostech. 

Sepisujete si taky svoje cíle nebo přání? 

Vaše


You Might Also Like

0 komentářů

Vaše komentáře mi vždycky vykouzlí úsměv na rtech a dělají mi ohromnou radost. Děkuji za ně!