Deset přání letošního podzimu - Sweet diabetic Day

Deset přání letošního podzimu

Počínaje dnešním dnem začal oficiálně podzim. Čím jsem starší, tím víc vnímám změnu ročního období a o to víc si každého období vážím a užívám si ho. Stále fandím jaru a létu, to jsou prostě moje měsíce, ale i podzim a zima mají své kouzlo. 

Začíná období pochmurného počasí, padajícího listí, pálení svíček a vosků nejrůznějších vůní, světýlek, lezavého počasí, mrholení, červených tváří a nosů, jak bambule po procházce a taky období praskajícího dřeva a plamínků ohně tančících tango v útrobách krbu (který nemáme, fňuk). 

Podzime, mám tě ráda. Mám ráda to tvé typické lezavo a mrzuto a následné domácí útulno s šálkem horkého svařáku v ruce.Minulý týden jsem si do svého sešitu napádů načmárala pár poznámek o tom, co bych chtěla tenhle podzim zažít a stihnout. Byla by škoda nechat je zapomenuté na dně mé kabelky, a tak se s vámi o ty své malé přání podělím. Tady je mých deset přání letošního podzimu.

1. Pouštět draka
Nedávno jsem šla s Brunem na krátkou procházku. Byl víkend. Na poli kousek za naším barákem dováděly děti a pouštěly draka. Páni, já draka nepouštěla ani nepamatuju. Jako dítě jsem milovala vyrábění draka (i když mi vyrábění čehokoliv nikdy příliš nešlo) a následné zběsilé běhání po poli jsem si užívala s úsměvem od ucha k uchu. Po tomhle pocitu se mi zastesklo. A taky po tom drakovi. Kdo z vás rád pouští draka?


2. Koupit si trenčkot (konečně!!)
Trenčkot chci už cca 4 roky. Letos je načase najít slušivý a padnoucí trenčkot, který bude můj. Konečně. Věřím, že se mi to podaří. Držte palce. A pokud máte tip, kam ho jít ulovit, lupněte mi ho do komentářů. 

3. Omezit plast
O minimalizaci odpadu se posledních několik měsíců zajímám poměrně dost. Naše domácnost vlivem mého zájmu prodělala několik změn - místo jednorázových odličovacích tamponků používám háčkované, domů jsme pořídili koš na bioodpad (njelpší věc pod sluncem), aktuálně hledám vhodné rozložitelné kartáčky (máte tip na značku?), v kabelce mám vždy po ruce plátěnou tašku a pytlíčky na ovoce/zeleninu/pečivo, apod. Co mi však stále dělá starosti je plast. Pořád ho produkujeme doma hodně a to jsme jen dva. Ráda bych se zaměřila na ještě větší minimalizaci plastu. Věřím, že je v naší domácnosti ještě velký prostor pro změnu v této oblasti.

4. Cvičit jógu
Na joģu jsem v posledních měsících pozapoměla. Vyměnila jsem ji za běhání a plavání, kterému se věnuju, když vyšetřím volnou chvilku. Popravdě cítím, že mi jóga chybí. A popravdě se k ní vždycky vracím na počátku podzimu. Je načase oprášit starý rituál a víc se do ní ponořit.


5. Sbírat Kaštany
Kaštany jsou u našeho domu obsypané dětmi, které houževnatě shazují každičký nový plod. A nebojí se k tomuto účelu použít všemožných technik. Mám chuť se připojit k dětské části obyvatelstva, nasbírat si pár kaštanů a použít je třeba jako podzimní dekoraci u nás doma (viz další bod).

6. Vyladit byt podzimníma dekoracema
Sezónní květiny, šípek do vázičky, světýlka, svíčky,... zkrátka cokoliv, co přinese do našeho bytu menší změnu a větší útulno. Máte nějaké své oblíbené dekorace?


7. Věnovat se psaní
Mám na mysli obecně psaní. Poslední měsíce mě pohltil svět copywritingu a všeho okolo. Taky jsem se dívala na několik kurzů tvůrčího psaní. Cítím, že mám v tomhle směru pořád co zlepšovat a navíc mám velkou chuť naučit se novým technikám a procvičit si nejrůznější styly v psaní. A přenést je třeba na blog, do magazínu, udělat si z koníčka práci... Zkrátka psát.

8. Udržovat doma větší pořádek
Uff, náročný bod. V hlavě ho mám už několik sezon. Upřímně se mi moc nedaří. Byt vždycky vyblejskám jednou za týden (myšleno větší úklid). Zhruba tak deset minut vypadá, jako z katalogu. Pak začne převládat (ne)organizovaný chaos, válející se oblečení na židli, poházené ponožky na zemi (ahoj, miláčku :) ). Uvítám jakékoliv osvědčené tipy na udržení pořádku v naší domácnosti. 

9. Konec sociálním sítím a internetu před spaním
Ráda bych zavedla (sama u sebe) nový zvyk - hodinu před spaním vypnout internet, instagram a všechny rušivé elemnty, které odvádějí mou pozornost a ještě víc mě unavují. Místo bezcílného bloumání instagramem nebo tupého čučení do monitoru počítače bych se ráda věnovala třeba čtení. Nebo svému chlapovi.


10. Věnovat více času čtení
Knihy mě baví, provází mě od dětství. Bylo by fajn najít si na ně více času. Třeba místo výše zmiňovaného bezcílného bloumání instagramem.

Jak se tak na celý bucket list dívám, mám poměrně ambiciózní přání. Myslím, že deset je na podzimní období akorát. Jsem sama zvědavá, kolik bodů nakonec reálně splním. Sepisování sezonních cílů/přání mě hodně baví. A ještě víc mě baví se k nim vracet a zjišťovat, kolik jsem těch svých "předsevzetí" splnila. 

Sepisujete si taky svoje přání/cíle?

Hezký první podzimní den. Vaše


P.S.: K sepisování těchhle bucket listů mě podvědomě inspirovala Terka ze Sweet Melange, jejíž blog čtu. Kdo ho nezná určitě jej navštivte. Je upřímný, otevřený, psaný od srdce a já ho mám moc ráda. Určitě se vám bude taky líbit.

You Might Also Like

7 komentářů

 1. To byl skvělý a inspirující článek, úplně na mě dýchl můj oblíbený podzim :) Doufám, že budeš psát častěji!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, Veru,

   mě zas tvůj komentář zahřál u srdce. Děkuju za něj :).

   Jituš

   Vymazat
 2. Také si musím najít více času na čtení :)

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Nelo,

   čtení je obohacující a stojí za to najít si na něj víc času. Držím pěsti, ať se hledá snadno :).

   Naviděnou u dalšího článku, Jituš

   Vymazat
 3. To jsou super věci, zrovna teď to mám hodně podobně :) moc fajn článek :)
  Sarushef blog

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Sarushef,

   je to fajn, že? A děkuju :)

   Hezkou neděli, Jituš

   Vymazat
 4. Ono není na škodu si každý měsíc napsat takový větší obecnější to do list a pak se snažit ho dodržet :) omezení internetu, pořádek a více čtení bych taky měla zavést :) pro mé vlastní dobro :D

  www.double-claire.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat

Vaše komentáře mi vždycky vykouzlí úsměv na rtech a dělají mi ohromnou radost. Děkuji za ně!