S cukrovkou kolem světa a ještě dál - Sweet diabetic Day

S cukrovkou kolem světa a ještě dál

Cestování a diabetes, to je věčně diskutované téma na diabetických foŕech, na facebookových skupinách i mezi diabetiky. Jedni jezdí světem křížem krážem, druzí mají zase ostych vycestovat dál než za humna. 

Miluju cestování, poznávání místních kultur, objevování neznámých míst, dlouhé hovory s místními obyvateli. Dívat se na hvězdy a zjistit, že všude je krásně, ale doma je stejně nejlíp (klišé no)

Pobřeží Viserby 2014

Cestování bych se nevzdala za nic na světě. Cukrovku jsem se naučila na cestách brát, jako parťáka. Parťáka, který je se mnou za každé situace a který mě na(učí)l být připravená na nečekané. 

Pamatuju si svou první dvolenou se sladkou kámoškou. Byla zahalená nejistotou a pořádným kusem pokory. Pamauji si na svou první zmrzlinu, kterou jsem si dávala k 2. večeři. Na moje vykulený modrý oči, když jsem si to docupitala s kopečekem, který vydal za naše tři. Na tu nezkrotnou touhu ji celou sníst. Na to, jak jsem si přála, aby mi taťka spočítal výměné jednotky všech dobrot, na které jsem zrovna dostala chuť. I na večerní procházku, která chutnala po slzách a nasládlé mrkvi namísto cukrové vaty, kterou jsem obrečela. 


Taková ta klasická diabetická fotka :)

Za odvahu cestovat i lásku k poznávání neznámého vděčím taťkovi. Rok po tom, co mi diagnostikovali sladkou kámošku mě sbalil a vyrazil se mnou k moři. Bylo mi 7. Mamka protestovala, ale bylo jí to prd platný. Nechat to na ní, byla bych doma a poznala tak maximálně naši vesnickou sámošku (sory mami).

Cestování s cukrovkou nemusí být vůbec otrava, právě naopak. Miluju cesty za hranice, zvlášť k moři, protože to je místo, kde cukrovka jakoby ani nebyla. Dovolená se dá užít plnými doušky, bez větších stresů. Stačí se pořádně připravit a přemýšlet u balení pár kroků dopředu.

Viserba beach 2013

Několik tipů k dobru:

  1. Sepište si všechno na papír. Co budete potřebovat, na jak dlouho jedete, co máte a co naopak chybí. Nebývá toho málo zvlášť, když jedete/letíte na delší dobu
  2. Udělejte si pořádné zásoby! Vemte si dvojnásobek inzulínů, infůzních setů, kanyl, proužků do glukometru a dalších nezbytností. V zahraničí vám těžko pomůže kamarád diabetik nebo nonstop help linka. 
  3. Pro cukrouše na pumpě doporučuju zabalit i pera (denní i noční) s inzulínem. Pro případ, že by inzulínová pumpa vypověděla službu. Znáte Murphyho zákony...
  4. Připojistěte se. Já to dělám před každou cestou do zahraničí. Člověk nikdy neví, co se může stát a náklady na naši lékařskou péči se vyšplhají do astronomických výšin lusknutím prstu

Mě už trochu chytá cestovní horečka. Příští úterý totiž odlétáme na dovolenku do ráje. Já se tak moc těším. Schválně, uhádnete, kam nakonec letíme?

Dechberoucí San Marino 2013

Co vy a cestování? Cestujete s cukrovkou? Kde jste byli nejdál?

Hezký start pracovního týdne, VašeYou Might Also Like

0 komentářů

Vaše komentáře mi vždycky vykouzlí úsměv na rtech a dělají mi ohromnou radost. Děkuji za ně!