Nejvyšší hora Santorini a starobylé město Ancient Thera - Sweet diabetic Day

Nejvyšší hora Santorini a starobylé město Ancient Thera

Hned druhý den po příletu se vydáváme na průzkum ostrova. Cíl dnešní cesty máme jasný. Vyšlápnout na nejvyšší horu Santorini a navštívit Staré město Ancient Thera. Těšíme se jako malí. Městečko si všichni vychvalují až do aleluja a doporučují nám ho všema deseti. 

Na cestu se vydáváme hned po snídani. Na vyšlap si necháváme pořádnou časovou rezervu. V batůžku máme litry vody, malou svačinu, mého milovaného olympuse a taky dobrou náladu. Pot z nás leje už po pár krocích. Výšlap si ale náležitě užíváme. Je se na co dívat a tak cesta utíká mnohem rychleji.

Výhledy, které se při výšlapu otvírají, nám berou dech.

Pláž letoviska Kamari

Naše obědové místo...to chceš!! :)

Během výstupu na vrchol nám pravidelně zastavuje několik aut. Řidiči trvají na tom, že musíme nastoupit a nechat se vyvézt. Jednou dokonce zastaví plné auto, spolujezdci vyskáčí z auta a pomalu nás násilně cpou dovnitř. Lámanou angličtinou vysvětlujeme a trváme na tom, že to zvládnem pěšky. Jak říká Maty "ten pocit na závěr, když jdete po svých, chutná mnohem líp...". A má pravdu pravdoucí. 

Fouká silný vítr, vzduch voní po borovicích a já mám pocit, že nás to vážně odfoukne. Ale ten pocit, ten je nepopsatelný.

Po cestě na vrchol. Splavení, ale šťastní

Tam ten domeček. To je náš hotel. Vidíte ho? :)

Vstup do starého města Ancient Thera vede úzkými cestičkami přes celou skálu. U pokladny po vás budou chtít 4 eura, ale garantuju vám, že za to stojí. Nebudete litovat jediného investovaného centu. Ancient Thera bylo založeno v 8. stol. př. n. l. Zub času se na něm podepsal a pozůstatky tohoto městečka, tyčícího se na sklanatém hřebeni vysokého 350 m, můžete okusit sami.  

My se dovnitř, bohužel, nedostali. Kvůli silnému vítru a krkolomným cestičkám na skalách, které by Maty nezvládl. Z vyprávění našich spolucestujících a jejich fotek si ho živě představuju. Zbytky antického divadla, honosné sloupy nebo pozůstatky útulných domečků. To všechno a mnohem víc můžete v městečku vidět. Historie je cítit z každého kamene. 

Budka vlevo nahoře...Část Ancient Thera, která pokračovala přes celý hřeben hory

Pár tipů na závěr:  
  • Na samotný výšlap počítejte cca 1 - 1,5 hod.
  • Místo auta, skůtru či čtyřkolky zvolte, jako dopravní prostředek, svoje nohy. Odměnou vám budou nekončící výhledy na letovisko Kamari
  • Na prohlídku Ancient Thera si nechte cca 1,5 hod. 
  • Po cestě zpátky je možné sejít z hlavní cesty a mrknout do krápníkové jeskyně. Taky uvidíte roztomilý kostelík. Pozor cesta vede po skalnatém povrchu!
  • Z Ancient Thera je možné sejít druhou stranou do Perissy a lodí se dostat do letoviska Kamari (zmiňovanou loď jsme nenašli a v letovisku Perissa o ní nikdo neměl tušení :D )
  • Do Perissy jezdí z vrcholu oslíci. Cesta je ale strmá a podle mě na oslech dost nebezpečná. Opět bych spolehla na vlastní nohy. Navíc oslíků mi bylo děsně líto 
A to je pro denšek vše. V dalším postu vás vezmu do hlavního města Santorini, města Fira. A k tomu přidám trošku historie z  antické osady Akrotiri, kterou zničila sopečná erupce. Těšíte se?


Co by Vás ze Santorini zajímalo nejvíc? Lupněte mi do komentáře.

VašeYou Might Also Like

0 komentářů

Vaše komentáře mi vždycky vykouzlí úsměv na rtech a dělají mi ohromnou radost. Děkuji za ně!