NEWS: Začátek prázdnin a mých 10 cílů letní sezony - Sweet diabetic Day

NEWS: Začátek prázdnin a mých 10 cílů letní sezony

A je to tady zase. Další měsíc utekl, jako voda a završil tak první polovinu roku. Trochu šílené, jak ten čas letí, nezdá se vám? A aby toho nebylo málo, skončil také školní rok. 

Dětem, učitelům, pilným studentům i flinkům začli vytoužené prázdniny. Nám pracujícím zbyly akorát tak oči pro pláč. 

Pamatuju si to, jako by to bylo včera. Štrádovala sem si to vesele v šatičkách, s taškou na zádech a kytkou v ruce. Neposedné blonďaté vlásky mi poletovaly kolem kulatého obličeje. Usmívala jsem se a při chůzi jsem poskakovala. Žaludek se mi houpal, jako na houpačce nedočkavostí. 

Prázdniny byly na dosah a voněly po zasychající barvě z tiskárny, voňavoučkém papíru a lučním kvítí. 


Byly to ty nejkrásnější bezstarostné roky. Z fleku bych si je střihla znova. Fakt. Bohužel nejsem učitel ani zaměstnanec školství, takže si o dvouměsíčním povalování můžu nechat tak akorát zdát. I přes to jsem se rozhodla si takové malé prázdniny udělat aspoň dnes. A každý volný den. Vlastně kdykoli se mi bude chtít, práce nepráce. Ono je to potřeba, hodit nožky na stůl a přepnout do prázdninového módu. 

Mému plánu dost napomohl fakt, že máme nově pátky do 12 hodin, jupí jej. Vyrazila jsem na oběd s Matym, dala si ice latte a dobroučký cheescake, prohodila pár slov s milým baristou v naší oblíbené kavárně. Teď si hovím na balkoně, na obloze hrají na honěnou mraky se sluníčkem, bytem se nese song od The Lumineers - Sleep on the floor a já do klávesnice ťukám blogposty. Začátek prázdnin podle mého gusta. 

A když jsme u toho prázdninování, sestavila jsem si 10 cílů pro letošní summer season:

1. Přečíst alespoň 5 knih
Miluju čtení, pořádné tlusté knihy, které mají hodně stran, vůni nového papíru a příběhy, které mi běží před očima. Utéct na chvilku z tohoto hektického světa a žít život hlavních hrdinů. Baví mě Jodi Picoult a její kontroverzní témata a za srdce mě chytla Jojo Moyes se svým citem a láskou k psaní. Pokud máte oblíbené knihy, které přečtu jedním dechcem šoupněte mi tip do komentáře. Budu moc ráda.

2. Naplánovat s Matym cyklovýlet 
Ono je už dost na čase, koneckonců už ho plánujem 2 roky. Dobrá zpráva, je to na dobré cestě. Máme seřízené kola.


3. Běhat, běhat a zase běhat.
Nenechat se odradit vedrem, zaběhnout si ještě alespoň jeden závod a hlavně natrénovat 10k do příštího roku. Protože s kamarádkou máme big goals v této oblasti (zdravím Peťu)

4. Víc péct
Pečení mě baví, mít ruce od těsta, zapráskanou kuchyyň od všeho možného a vůně linoucí se bytem. Jop, je to láska. Poslední dobou jsem moc nepekla. Ideální čas tento bod napravit. 

5. Udělat domácí marmeládu
Sezona jahod mi protekla mezi prsty a já si říkám, jak jsem to letos zapinkala. Bez pořádné domácí marmošky není pravá zima. Takže tehle bod hodlám napravit. 


6. Navštívit farmářské trhy. Aspoň jednou
Říkám si to každý rok. A každý rok se tam nedostanu. Když se na ně dotáhnu je to obvykle omylem nebo je to učiněný zázrak. 

7. Cestovat
Nemyslím jen zahraničí (i když nějaký krátký roadtrip by bodnul, ne že ne). Poznat malebné vesničky a krásy česka. I tohle je pro mě cestování. 

8. Uspořádat fotky na SD kartě
Hmm, tak tohle je opravdu long story, který začíná a zároveň končí mou brutální prokrastinací. Mám na ní asi milion fotek, jsou rozházené a mě to drásá nervy. Měla jsem je krásně roztříděné. Do složek, podle akcí i s datumy. Dokud mi nebouchnul počítač. Samozřejmě jsem ho neměla zálohovaný. Díkybohu, že fotky zůstaly na SD kartě. Každopádně teď mě ten maraton čeká nanovo. Výmluvu, že nemám počítač už taky nemám...tak bych se do toho asi měla pustit.

9. Odjet do hor 
Nejlíp do Tater, o kterých sním už nějaký ten pátek. Dát si pořádně do těla, najít turistické trasy na tůry vhodné pro vozík či chůzi s berlema, vyjet lanovkou na pořádný vrchol a kochat se výhledem, čichat horský vzduch, poslouchat ticho a přivonět k lesu. Večer se naložit do teplé vany, dát si dobré jídlo a bydlet v útulné chaloupce, která voní dřevem. Idylka, no ne? Takže pokud tohle čte nějaký potencionální sponzor, budem moc rádi za pozvání... Haha, sranda!

10. Uspořádat narozeninovou oslavu 
Pořádnou, divokou, na které bude hrát živá hudba, ve vzduchu budou poletovat balonky, na stole budou k dispozici drinky a kolem moji milí. Nejlíp venku, vzduchem se bude linou vůně léta, pustíme si lampiony přání a bude dobrý dort. Takovou pravou narozeninovou party jsem měla naposled v pubertě. Mám chuť ji zopáknout :)


Všem, kterým začli prázdniny přeju ať si je užijete dosyta a ti, kterým zbyly oči pro pláč (jako mně), nevěšte hlavu. Nejste v tom sami.

Co plánujete na prázdniny vy? 

Krásné léto, VašeYou Might Also Like

0 komentářů

Vaše komentáře mi vždycky vykouzlí úsměv na rtech a dělají mi ohromnou radost. Děkuji za ně!