Kam na výlet? - Sweet diabetic Day

Kam na výlet?

S přicházejícím teplým počasím máme čímdál větší nutkání vyrazit ven. S touhle potřebou se pojí otázka "kam dneska vyrazíme?". Krásných míst je po Česku spousta, stačí si jen vybrat. My využili krásného počasí a prodlouženého víkendu k výletování.

A tak mě napadlo vám o tom napsat. Třeba vás to pošťouchne taky někam vyrazit.

Zas a znovu si uvědomit, jak je ta naše země krásná.


Muzeum Harley Davidson Otrokovice

Když jsem pro Matyho v prosinci tvořila vlastnoruční adventní kalendář byl poměrně oříšek vymyslet široké spektrum dárků, které potěší. Na slevomatu jsem narazila na voucher do muzea Harley Davidson. To je ono, říkala jsem si. Maty má motorky moc rád a muzea tohoto typu zbožňuje. Řada na tento dárek přišla právě minulý víkend. V pondělí jsme sbalili saky paky a vydali se do Otrokovic.




Muzeum je malinké, propojené s Harley pub, kde si majitelé, v minipovovaru, vaří vlastní pivo. Prohlídku zvládnete do cca hodiny. Muzeum má dvě patra a je plné krásných strojů s duší a příběhem.






Pokud budete chtít vědět něco málo o tom, jak muzeum vzniklo, kde harleye koupilo, kde stroje zrestaurováli a jaká příhoda se k nim váže, ochotně vám o tom povypráví majitelka muzea. Je to velmi milá paní. Její vyprávění bych dokázala poslouchat hodiny. Po prohlídce se můžete občerstvit ve zmiňovaném harley "pubu" a vyhřívat se na terásce.


Lázně Luhačovice

Jsou asi 30 km od Otrokovic. Zcela spontánně jsme tam vyrazili, protože se nám nechtělo domů. Luhačovice praskaly ve švech, najít místo k zaparkování bylo za zlatého bludišťáka. V Luhačovicích jsem byla naposled cca v 10 letech. Bylo hezké se tam vrátit a bloumat kolonádou a kolem pramenů. Až teď jsem si uvědomila, jak jsou krásné. Pamatuju si, že v dětství mě tolik nezaujaly.



Překvapilo mě, jak se tu zastavil čas. Kolonáda, obchody, dokonce i cukrárny zůstaly stejné. Jakoby těch 16 let vůbec neuplynulo. 

Výlet jsme zakončili v malé kavárně V Myslivně. Setkali jsme se s přáteli a poseděly u kávy. Bylo to moc příjemné. Až na to kafčo, to se moc nepovedlo. Hold jsme už hodně rozmlsaní. Kavárna má moc příjěný interiér a krásnou terásku. Kdo by si chtěl vychutnat i dobrý šálek kávy, máme informaci, že ve Zlíně chutná mnohem líp :-).



Jaké máte plány na tento víkend? Jaké místa byste doporučili na výlet? Máte nějaké oblíbené? Lupněte ho do komentu, ať se vzájemně inspirujem.

Hezké jarní dny, vaše



You Might Also Like

0 komentářů

Vaše komentáře mi vždycky vykouzlí úsměv na rtech a dělají mi ohromnou radost. Děkuji za ně!