6 přírodních pomocníků, které uleví od vysokého krevního cukru - Sweet diabetic Day

6 přírodních pomocníků, které uleví od vysokého krevního cukru

Každý z nás to určitě důvěrně zná. Dny, kdy glykemie zlobí, jsou vysoké a působí nám nemalé problémy. V takových chvílích bysme měli zalézt pod deku, dát si bylinkový čaj, odpočívat, hodně pít a měřit se. A čekat než se zase srovnáme. Bohužel ne vždy jde přes pracovní/studijní povinnosti tento scénář aplikovat.


Sepsala jsem pár potravin, kterými si můžeme od vysokých glykemií ulevit (a taky podpořit příznivý glykovaný hemoglobin). Některé jsou všeobecně známé, jiné jsem objevila sama. A to tak, že na mě prostě zabírají a dělají mi dobře.

1. Citron je jeden z těch "provařených" pomocníků. Snažím se přidávat jej každé ráno do sklenice s vodou, bez ohledu na glykemku. Při hyperglykemii se ho snažím do sebe dostat co nejvíc. Mimo to, že má hodně vitamínu C, pomáhá snižovat krevní vukr. Což je pro nás diabetiky moc příjemný bonus.

2. Borůvky nebo čaj z borůvkového listí. Oba tyhle zázraky přispívají, mimo jiné, k snížení hladiny krevního cukru. Borůvky mají hodně vitamínu C, je o nich známo, že čistí krev a pomáhají také ke snížení cholesterolu. Jsou to zkrátka plody plné prospěšných látek. O borůvkách tohle vím už dlouho. Docela oříšek byl sehnat dostatečné množství. Docela nedávno jsem dostala tip od mé kamaŕadky (diabetičky) na borůvkový sirup od firmy Just. Prý jí moc pomohl, jak s glykemiemi, tak s glykovaným hemoglobinem. Zatím vám k němu nejsem schopná podat podrobnější reference. Už ho mám ale na cestě, takže se můžete, za nějskou dobu, těšit na článek o tomhle "zázraku" v lahvi. Mrknout můžete TADY3. Kysané zelí je potravina, kterou vám doporučí 9 diabetiků z 10 pokud budete pátrat po něčem, co srazí glykemku na kolena. Já kysané zelí miluju, ale jíst ho po "kilech" fakt nemůžu. Kysané zelí má mnoho vitamínů a minerálů. Kromě krevního cukru potěší imunitu, pomůže snížit cholesterol, má protizánětlivé účinky, vysoký obsah vlákniny a spoustu dalších výhod.

4. Skořice. Četla jsem, že jedna malá lžička skořice denně pomůže snížit krevní cukr až o 30%. Jestli se výzkum mýlil nejsem schopná posoudit, matika mi nikdy moc nešla :-). Co ale vím jistě, že skořice je taková nenápadná "superpotravina". Kromě příznivého vlivu na krevní cukr je prospěšná i v jiných směrech. A za sebe dodávám, že třeba v takové ovesné kaši je moc dobrá.

5. Mátový čaj pravděpodobně nenajadete mezi potravinami přispívajícími ke snížení krevního cukru. Já na něj nedám dopustit. Kdykoliv mě přepadne hyperglykemie, migréna či všechno dohromady, uvařím si mátový čaj a je mi mnohem líp. Vždycky mi uleví od třeštící hlavy, zklidní rozhoupaný žaludek a celkově mě zklidní.

6. Matcha čaj je další z nápojů, na které nedám dopustit. Oblíbila jsem si ho už dávno. Příznivý vliv na glykemky vám nepodložím studiemi. Podložím ho pouze svou osobní zkušeností. To, že je matcha čaj mnohonásobně silnější než běžný zelený čaj se ví, stejně jako to, že je skvělým pomocníkem při spalování tuků. Málokdo už ale ví, že tyhle vlastnosti může využít i při "spalování" krevního cukru :)


A jaké potraviny užíváte na podporu hezkých glykemek vy? Podělte se v komentářích.

Hezké jarní dny, Vaše


You Might Also Like

2 komentářů

 1. Len tak na okraj, 100g citrónu obsahuje skoro 10g sacharidov: https://www.kaloricketabulky.cz/citron/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milý anonymní čtenáři,

   děkuji za milý a podnětný komentář :). Pravdu máš v tom, co píšeš. Citrony skutečně obsahují sacharidy stejně tak ale i zmiňované borůvky nebo třeba kysané zelí. U citronů jde o to, že obsahují vitamin C, který je potřebován ke správnému metabolizování. Každopádně pokud máš ověřeno, že ti citrony zvedají cukr je jasný, že je užívat nebudeš. V 99% má však účinky, které cukr spíše sráží.
   Co užíváš na vysoký krevní cukr ty? Poděl se s námi :)

   Hezké víkendování, Jituš

   Vymazat

Vaše komentáře mi vždycky vykouzlí úsměv na rtech a dělají mi ohromnou radost. Děkuji za ně!