NEWS: A teď babo raď. Bulharsko vs. Řecko - Sweet diabetic Day

NEWS: A teď babo raď. Bulharsko vs. Řecko

Poslední dny se u nás točí ve stejném rytmu. Ráno do práce, po práci s naším čtyrmnohým aktivistou ven, dopřát něco dobrého hladovému bříšku. Po večeři zasedá naše (dvoučlená) rodinná rada (rozumějte my) k prospektům, katalogům a internetovým stránkám.

Zdroj

Hledáme totiž dovolenou. Nesmí to být jen tak ledajaká. Měla by být "nezapomenutelná", v malebném městečku, s dobrým jídlem, možností procestovat okolí. Nejlépe v menším hotýlku/vilce s milým personálem. A aby tam byl klid. Na ten se totiž ohromně těšíme.

Oko nám letos padlo na Bulharsko a na Řecko. Nějaké favority už máme v obou destinacích. Ale znáte to. Najít "ideálni" místo k odpočinku a poznávání není jen tak. Když už se vám něco líbí, shodí to recenze nebo stojí majlant. Pořád nevíme, kde vlastně v červenci zakotvíme. Jediný co víme, že se ohromně těšíme. Aspoň teda já

Na nohy bořící se v písku, vítr ve vlasech, vůni moře, vlhký vvzduch, milé lidi, krajinu, nekonečné výhledy na moře, západy slunce. Na výbornou zmrzlinu a na těch několik dní, kdy budu mít parádní glykemky ať zbaštím cokoliv (protože moře mi vždycky zdravotně pomáhalo). A hlavně na to, že budeme spolu a poznáme zase kousek "světa".

A tak se ptám vás, moji čtenáři, kam by jste nás poslali? Do Bulharska nebo raději byste fotky z Řecka? My furt váháme. A do zítřejšího odpoledne to musíme rozlousknout. Budeme rádi za Vaše tipy a zkušenosti. Ty jsou při výběru dovolené vůbec nejlepší.

Na jakou dovolenou vzpomínáte nejraději? Máte hotel či místo, na které byste se vrátili a doporučili ho dál? Dejte vědět v komentářích. Budeme vám s Matym moc vděční. 

Těšíme se na tipy. Hezkou středu, Vaše


You Might Also Like

6 komentářů

 1. Já osobně bych určitě brala raději Řecko než Bulharsko - řecké památky, pláže i taverny a celkově atmosféra mi přijdou zajímavější :) Já jsem v Řecku byla na Krétě, na Kypru a na Rhodosu, všude to bylo fajn. Na Kypru je toho dost k vidění, samozřejmě hlavně historické památky, ale severní - turecká - část ostrova, hory ve vnitrozemí, hlavní město rozdělené na dvě části, vykopávky z doby antiky, kláštery, pěkné pláže... Bydleli jsme v městečku Protaras v hotelu Chrystalla, hotel není úplný luxus, ale je fajn, má bazén, jídlo dobrý, je přímo u pláže, která je jedna z nejlepších na ostrově, a leží přímo na centrální promenádě s obchůdky a restauracemi (byli jsme tam ale už cca. před 5 lety, takže nevím jak to tam vypadá aktuálně). Do okolních městeček (Paralimni, Agia Napa - ta je tam asi největším turistickým letoviskem a taky se skvělou pláží - atd.) jsme jezdili na vlastní pěst místní MHD, jinak se tam dá půjčit i auto, ale myslím, že do turecké části jsme se dostali jen s oficiálním výletem s cestovkou. I na dalších řeckých ostrovech je toho podle mě dost co k vidění :) Veronika

  OdpovědětVymazat
 2. Ovšem koukám, že v článku máš i hotel na Santorini, tak tam to je teda taky nádherný. Nevím, jestli tam je k vidění úplně hodně třeba historických památek, ale ostrov je krásný a západy slunce - romantika :)

  OdpovědětVymazat
 3. Jo a ještě doplněk, Kypr samozřejmě není Řecko, ale je to podobný a je tam taky hezky :D Omlouvám se za množství komentářů! Veronika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Verčo,

   Technika zradila a koment, který jsem psala pár týdnů zpět se nepostl. Tak se omlouvám a ještě jednou :-)

   Za množství komentářů se neomlouvej!! Naopak si moc vážím toho, že sis s tím dala takovou práci a věnovala čas :-).

   Kypr mě dost zaujal. Mrkali sme i ma hotel a líbil se nám. Popravdě my moc velký luxus nevyhledáváme, jsme spíš pro menší hotely s rodinnou atmosférou. A tenhle to splňoval. Bohužel jsme se nevešli do termínů, které byly k dispozici. Takže jsme zůstali u Řecka a právem jsme vybrali Santorini, jak jsi správně uhádla z fotek :-). Kypr mám ale zapsaný a třeba někdy v budoucnu vyrazíme.

   Děkuju moc za tip i za obsáhlý komentář a zase někdy u dalších článků!

   Hezký pátek, Jituš

   Vymazat
 4. Môj názor na Bulharsko poznáš...
  Takže z tejto dvojice jednoznačne Grécko...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Peti,

   Ano, ano znám :-). Řecko to nakonec vyhrálo tak se můžeš těšit na pohled ;-)

   Hezký pátek, Jituš

   Vymazat

Vaše komentáře mi vždycky vykouzlí úsměv na rtech a dělají mi ohromnou radost. Děkuji za ně!