Naučte se odpočívat v 5 krocích - Sweet diabetic Day

Naučte se odpočívat v 5 krocích

Umíte odpočívat nebo patřilte mezi ty, kterým hlava nedovolí rozvalit se na gauč a dosyta si odpočinout. Pokud se tak náhodou stane, zasype vás následně hromadou výčitek. 

Přistihli jste se jak souhlasně přikyvujete hlavou. V tom případě si můžem podat ruce. Jsem, nebo spíš byla jsem, úplně stejná. Odpočívat jsem neuměla, a když už jsem si dopřála 15 minut klidu sžíraly mě "výčitky". Pořád jsem přemýšlela. Co musím udělat, co nakoupit, co navařit, co ještě vyřídit. Byla jsem neustále unavená, bez energie, protivná.

Musíš se naučit pořádně odpočívat, radili mi všichni. Nikdo mi už ale neřekl, jak se tuto dovednost naučit. Už si ani nepamatuju jaký zlomový moment vedl k tomu, že jsem se odpočívat naučila. Co si ovšem pamatuju je fakt, že je mi od té doby mnohem líp.


Inu, a protože bych se o ten sladký pocit z odpočinku a čistou hlavu ráda podělila s vámi, přichystala jsem si pro vás easy návod, jak na to.

Jeden den
Nepůjdeme na to nijak zhurta,oukej? Pro začátek si stanovte jeden den v týdnu, který věnujete odpočinku. Není nutné trávit tím 24 hodin. Pro začátek postačí třeba hodina intenzivního odpočívání. Tip pro pokročilé. Stanovte si více dnů, které věnujete odpočinku. Může to být třeba 3x v týdnu po půl hodince.
Ze začátku to bude fuška, bude se vám to zdát nemožné. Je dost možné, že i to "podvědomí" se ozve a "vynadá vám". Cvičení dělá mistra. Nepolevujte! Uvidíte, že časem začnete odpočívat, kdykoli si o něj tělo řekne. Odpočinek se pro vás stane součástí běžných dní.


Oblíbená činnost
Aby byl průběh prvního bodu co nejhladší, je důležité najít činnost, která vás pohltí a vy zapomenete na čas i na fakt, že odpočíváte. Zamyslete se nad tím co vás baví, co rádi děláte. Úklid domácnosti se nepočítá, to jen aby bylo jasno :-). Co jste milovali jako děti? Rádi jste malovali. Nebo jste vyráběli z korálků,papíru... Bavilo vás psaní nejrůznějších příbehů. Věřím, že každého z nás něco ohromně bavilo. Něco, u čeho dokázal trávit hodiny a bylo mu dobře. Najděte takovou činost a věnujte se jí právě v odpočinkový den.


Jóga
Teď vám povím otřepanou frázi. Začněte s jógou. Zklidní vám mysl, naučíte se soustředit na sebe, své tělo, dech. Jóga je skvělý prostředek na uklizení hlavy. Pokud si teď ťukáte na čelo, je to vpořádku. Před časem jsem měla stejný názor. Jenže poslední dobou jsem józe přišla na chuť a zamilovala si ji. Zkuste to a dejte tomu čas. Najděte styl, který vám vyhovuje a nečekejte zázraky na počkání. To je alfa a omega "úspěchu". 
Za sebe doporučuju youtube kanálu Boho Beautiful. Já podle Boho pravidelně cvičím a každý den se těším na svých dvacet minut klidu. Miluju její (nejen) jógová videa. Jsou čistá, uklidňující a ta příroda. To se relaxuje samo.Odpočívejte aktivně
Nemyslete si, že se odpočinek musí nutně zúžit na pasivní aktivity. Skvěle se dá odpočívat i aktivně. A mnohdy je to stokrát, co milionkrát, lepší než čtení knížky či cokoliv jiného. Takový běh, hodina ve fitku, pořádná tůra, ... To jsou všechno činnosti, u kterých je třeba se soustředit na provedení, na každičký pohyb. A to je přesně ono! Tohle náš mozek někdy potřebuje jako sůl. Všechny starosti, problémy a myšlenky zmizí jako mávnutím kouzelného proutku. K tomu pořádná dávka endorfinů a máme zaděláno na dobrou náladu na několik dní dopředu. 


Sparing partner
Je důležitou součástí u mnohých sportů. Neméně důležitý je i u odpočinku. Mít vedle sebe někoho, kdo vás v lenošení podpoří. V případě nouze s vámi zatřese a připomene vám, že teď je čas na odpočinek. To je pocit k nezaplacení. Takového parťáka si považujte. Je to mnohdy totiž právě on, kdo vás naučí odpočívat. U mě to nebylo jinak.


Jak to máte s odpočinkem vy? Umíte odpočívat nebo se k tomu musíte "nutit"? A jaký odpočinek preferujete? Dejte vědět, jak se vám tahle disciplína daří.

Krásný čtvrteční večer, Vaše


You Might Also Like

0 komentářů

Vaše komentáře mi vždycky vykouzlí úsměv na rtech a dělají mi ohromnou radost. Děkuji za ně!