6 tipů, díky kterým bude vaše pondělní ráno příjemnější - Sweet diabetic Day

6 tipů, díky kterým bude vaše pondělní ráno příjemnější

Víkend je skoro za náma a k tomu je ještě dnešní den o hodinu kratší. Nezdá se vám, že ty víkendy letí jako blázen? Než se naděju je vždycky neděle večer, víkend za náma a  pondělní ráno před náma. Od určité doby mi pondělky už tolik "nevadí", jako dřív, nicméně nikdy není na škodu si začátek týdne zpříjemnit. 

Přicházím s návodem, jak na ideální pondělní ráno.

Ranní canisterapie
Bez toho to zkrátka nejde. Než se vyhrabu z peřin musím vždycky lípnout pusu Matymu a pomazlit se s tím naším čtyřnohým chlupáčem. Ten mě vždycky ráno nadšeně vítá, dává velké množství pusinek a rozvaluje se vedle mě. 
Uklizeno
Všimla jsem si, že rána jsou mnohem příjemnější, když vyjdu z ložnice a všude je krásně čisto a voňavo. Dvojnásob to platí pro kuchyň. Energie tak nějak líp pluje bytem a mně je krásně po těle. Přiznávám, že tenhle bod je někdy fuška dodržet a někdy se mi večer zatraceně nechce uklízet. Věřte ale, že následující ráno se poplácáte po rameni a doceníte svou píli.

Snídaně
Snídaně je základ dne. Říkám to pořád a stojím si za tím. Bez pořádné snídaně ode mě nečekejte zázraky. Potřebuju mít každé ráno alespoň 20-30 minut na klidnou a vydatnou snídani. Když to nevyjde vypadá podle toho zbytek dne. Jsem unavená, protivná a zpomalená. Takže pokud nesnídáte nebo do sebe tlačíte snídani za běhu, zkuste na to jít příště jinak. Vyšetřete si 20 minut a dopřejte si loudavou snídani. Uvidíte, že váš den bude mnohem příjemnější a ráno si zamilujete. Doporučuju zkusit třeba tyhle ovesné lívanečky. Jsou rychlé, chutné a zasytí. 
Ranní káva
Vůně kávy dokáže moje tělo rozproudit. Tenhle bod souvisí s předchozím bodem. K pořádné snídani patří šálek lahodné kávy. Tohle je moje silná dvojka v boji proti ranní nevrlosti. Hlavně tomu pondělnímu.


"Listen to the radio..."
... zpívá se v jedné známé písničce. A je to pravda. Sotva ráno vstanu a došourám se do kuchyně, už ladím hudební tóny a pobrukuju si spolu s naším retro rádiem. A víte co, já si to ráno najednou i užívám!

Vstávat a cvičit
Říkal Bob Bobkovi (nebo možná naopak) a měl pravdu pravdoucí. Tak a teď zvedněte ruku všichni, kteří si radši poleží o těch 15 minut dýl v posteli. Já se hlásím. Jsem prostě sova a dala bych království za spaní. Teď vám ale něco povím. Vykopat se někdy o těch 15 minut dřív fakt stojí za to. Taková "rychlá" patnáctiminutová jóga po ránu, panečku to je balzám pro tělo i duši. Zkuste to, uvidíte, že si to zamilujete. Já to občas dělám a je to bájo :). Co to zkusit třeba rovnou zítra spolu? Jdete do toho se mnou? Uvidíte, jak báječný pocit ze sebe budete mít. 
A jaké jsou vaše (nejen) pondělní rána? Čím si je zpříjemňujete? 

Tak ať je to vaše pondělní ráno pohodové a vkročíte do nového týdne tou správnou nohou. Vaše

You Might Also Like

6 komentářů

 1. V posledných dňoch som si tvoj blog obľúbila práve vďaka takýmto článkom :) canisterapie to už áno... Keď prídem k mamke, tak si ju užívam, máme trojročnú Elišku z útulku a je to zlatíčko. Každé ráno mi škrabe na dvere a príde ma zobudiť pusinkou :)
  Inak, z mojich ranných tipov prezradím napr. šálka čaju, seriál, 5 minút vďačnosti alebo zopár minút čítania v posteli.

  Flung out of space

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Danielo,

   děkuju za milá slova, zahřála u srdíčka :). Jsem ráda, že se blog líbí a strefil se ti do chuti. Poslední dobou mně jdou tyhle "seznamové" články nejlíp, ani nevím proč :).

   5 minut vděčnosti tipuju na něco podobného, jako je můj One line a day :). To je super věc.

   Měj se krásně a zas někdy u mě nebo u tebe na blogu ;). Jituš

   Vymazat
 2. Mě stačí, když se probudím vedle svého milého a den je hned krásnější, ať je sobota nebo pondělí. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá, Annie,

   a přesně o tomhle to je :). Tak si to užívej dosyta.

   Krásný podvečer, Jituš

   Vymazat
 3. Potvrzuji opravdu energizující účinek jógy!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to kouzlené, že? Nepřestává mě to udivovat...najednou tolik energie a ten krásný pocit po těle. Ten je nejvíc :)

   Hezký večer, Jituš

   Vymazat

Vaše komentáře mi vždycky vykouzlí úsměv na rtech a dělají mi ohromnou radost. Děkuji za ně!