O tom jaká je psí oslava psina a jeden rychlo recept na psí dort - Sweet diabetic Day

O tom jaká je psí oslava psina a jeden rychlo recept na psí dort


Dneska jsou to přesně 3 roky, co se narodil náš chlupatý čtyřnohý aktivista. Přesně za dva měsíce a dva dny jsme si tu malou kuličku štěstí vezli domů. 

Je to jako včera, co jsme toho malého lotra přivezli zabaleného v ručníku domů. Těšili jsme se na společná dobrodružství, která nás čekají. A že jich nebylo (a není) málo.

Maty i já jsme vyrůstali ve společnosti hafanů. Pořídit si psa pro nás bylo tak nějak přirozené. Bez psa jsme si to neuměli ani jeden představit. A tak jsme si jeden večer, zcela neplánovaně, sedli k internetu a já narazila na inzerát, kde paní nabízela fenečku a psa westíka (west white highland terier). Matymu se westík líbil a já po westíkovi toužila roky. Jejich přátelská, hravá a akční povaha je mému srdci blízká. Po krátkém telefonátu s majitelkou bylo dohodnuto, že se po víkendu vyrazíme na chlupáče podívat. 

Návštěva u majitelky měla být pouze "informační". Bylo v plánu mrknout na psa, zjistit co je vlastně paní chovatelka zač a od jaké předky náš potencionální hafan vlasntě má. 

To, že si ten den povezeme hafana domů nenapadlo ani jednoho z nás.


Co Vám budu povídat, to malé štěně si nás omotalo kolem prstu během vteřiny. Batolilo se mi na klíně, lezlo mi za krk, olizovalo mi obličej a pak se nenápadně skutálelo k Matymu do klína. Koulelo na nás těma svýma hnědýma kukadlama a my věděli, že bez něj neodjedem.

Pořídit si Bruna bylo to nejlepší rozhodnutí. Je to vážně nejlepší přítel jakého si umíte představit. Je pro každou neplechu, radostně vrtí ocáskem kdykoli si s ním chcete hrát, na tůrách je tím nejlepším sparing partnerem. Když je vám ouvej stává se tím nejlepším psychologem pod sluncem. Když jste nemocní věrně a oddaně s váma leží a nehne se od vás na krok.

A tak dnes slavíme a to se vší parádou. Byl dort a byly dárky. Já se tu s vámi o recept na jeden psí dort podělím. To kdyby jste někdy chtěli tomu svému chlupáčovi poděkovat za to, jak skvělý život vám připravil. Příprava není nijak složitá. Stačí pár zbytků, několik kokin a trocha té improvizace. 


Budete potřebovat:
 • Rýži
 • Zbytek ovesné kaše
 • Masíčkovou konzervu
 • Pamlsky


Najděte doma nějakou misku (velikost úměrná velikosti psa,haha). Navrstvěte do ní ovesné vločky, trošku masové konzervy a rýži. Celé dílo vyklopte na talíř. Bochánek (rozuměj dortík) pomaž z boku rozmačkanou masovou konzervou. Vrch dortu ozdob pamlskama. Hotovo. A může se jít slavit. 


Bruníkovi dort náramně chutnal. Mlaskal ještě asi hodinu po tom, co jej zbaštil. 


A co vy? Jste pejskaři nebo jste spíš na kočičky? A slavíte narozeniny vašich chlupáčů taky? 

Hezké nedělní odpoledne, Vaše


You Might Also Like

4 komentářů

 1. To je pekne :) my máme psíka a tiež oslavujeme jeho narodeniny aj meniny. Teda jej.... Ale.nema tortu iba dostane darčeky. A to keby ste videli Vianoce. Tak ta ma najväčšiu radosť a každému pozerá čo dostane, či niečo není v balíčku aj pre ňu, aj keď je pod stromčekom 20 loptičiek, do všetkého sa musí pozrieť :) poklad to je.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Kataríno,

   s pejskama je zkrátka psina a dělají náš život mnohem lepší. Jsou to miláčci. Taky Váš hafan rozbaluje dárky na vánoce? U nás má vždy pár dárků poctivě zabalených a schovaných mezi ostatníma dárkama. Vždy letí pod stromek jako první a hledá ty svoje dárky, které si následně i rozbaluje :)
   S dortem měl Bruník letos svou premiéru :). Napadlo mě ráno něco uplácat a tak jsem improvizovala. Světe div se, slavil úspěch. Taky to někdy zkuste ;).

   Hezké úterý, Jituš

   Vymazat
 2. Super článek :) doma mám také westíka a tenhle rok už jí bude 8 což mě trochu ubíjí a chci aby byla zase malé roztomilé štěně, a k narozkám jí tenhle dortík rozhodně udělám, díky za tip! <3

  -A- from thatismylifeandblog.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám radost, že tip na dortík zaujal. Věřím,že si pošmákne. A westí slečnu pozdravujem :-).

   Hezký den, Jituš

   Vymazat

Vaše komentáře mi vždycky vykouzlí úsměv na rtech a dělají mi ohromnou radost. Děkuji za ně!