SERVING NEWS: O německém autu, které nemá rádo Poláky aneb vánoční trhy trochu jinak - Sweet diabetic Day

SERVING NEWS: O německém autu, které nemá rádo Poláky aneb vánoční trhy trochu jinak

Je šest ráno a já se budím do pochmurného sobotního rána. Místo povalování a líného protahování vyskakuju z peřin a nedočkavě se soukám do teplého oblečení. V žilách mi pumpuje natěšenost a přepadá mě příjemný pocit štěstí. 

Jedeme totiž na výlet!

Zbožňuju výlety už od dětství. Proces plánování, těšení se a pak samotný den D. Do batohu sbalíte svačinu, foťák, nasednete do auta a vyrazíte. Už samotná cesta je pro mě požitek. Na cestě se ocitám v takové "cestovní bublině", kdy nic nemusím. Čas najednou plyne pomaleji, všechny starosti všedních dní zmizí jako když mávnete kouzelnou hůlkou. Je to vzácný čas, který máte jen a jen pro sebe. 


Je nás 6 a těšíme se jako malí. Cíl cesty je jasný Vánoční trhy v Krakowě. Povídáme si naše cestovatelské historky a plánujeme, kam bychom se rádi podívali. Amsterdam, Norsko, Island, ale taky destinace na léto jako Bulharsko či Itálie nezůstávají pozadu. Z cestovatelského bájení nás, kousek za hranicemi Polska, vytrhne prudké hvízdání transportéru. Chvíli auto ignorujem, ale když pípá jako o život, zastavujem v odstavném pruhu a chlapi jdou zkoumat motor auta. Po několika dlouhých minutách máme jasno. V autě přestala fungovat vodní pumpa, která se stará o to, aby se v motoru udržovala stabilní teplota. Chlapi to zkoušejí spravit, my přemlouváme "transpíka" aby nás nenechal ve štychu. Zázrak se ovšem nekoná (nechápe proč když je ten čas vánoční, haha) a tak nezbývá než přehodnotit cíl dnešní cesty. Hlemýždím tempem dorazíme do Katowic, což je nejbližší město, kde můžem nechat auto odpočinout a otočit se směrem k domovu.

I přes nepřízeň osudu nás neopouští dobrá nálada, a musím říct, že jsme si dnešní výlet náramně užili. A já odjela i s pár poznatky.

1. V Katowicích mají taky vánoční trhy. Pravda trochu skromné, ale lepší než nic. No ne?
2. Svařák v Polsku je kapku silnější. O to víc dobrý!
3. Projeli jsme se na sobovi a navštívili perníkovou chaloupku. Co na tom, že atrakce byly 
    určeny dětem.
3. Katowice disponují velkým množstvím obchoďáků. Je jich tu jak hub po dešti.
Sečteno podtrženo byl to vážně báječný výlet se zápletkou, kterou opravdu nikdo z nás nečekal. Malá perlička na závěr. Sotva jsme přejeli hranice Polska vodní pumpa se rozjela a zbytek cesty šlapala, jako nová. Mimochodem celou cestu jsme si přesně z tohodle dělali legraci. Německé auto, které nemá rádo poláky. Asi vám nemusím povídat, že jsme se smáli jako blázni.A co Vaše cestovatelské historky? Máte taky ty, na které budete dlouho vzpomínat? A co vánoční trhy, máte tip, kam se podívat? 

Krásnou druhou adventní neděli, VašeYou Might Also Like

2 komentářů

 1. Hezký článek, určitě jste si to moc užili. Ta první fotka je krásná :)

  MagicBeautyLife

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, Pavlíno,

   ano, i přesto, že jsme skončili úplně jinde než jsme plánovali jsme si výlet náramně užili :). Pravdou je, že ta první fotka zachycuje asi to nejhezčí z Krakowa. Moc k vidění tam toho není :).

   Hezký víkend, Jitka

   Vymazat

Vaše komentáře mi vždycky vykouzlí úsměv na rtech a dělají mi ohromnou radost. Děkuji za ně!