DIY: Homemade adventní kalendář - Sweet diabetic Day

DIY: Homemade adventní kalendářJsem milovník předvánočního času a vánoc obecně. Miluju přípravy, vůni vanilky a anýzu, která se vždycky line bytem. Miluju obléct domov do toho krásného vánočního kabátku. Miluju obrazce, které maluje mráz na okna. Miluju první vločky sněhu, které stydlivě tančí po obloze. Miluju sníh křupající pod nohama. Stejně tak ošlehané tváře studeným větrem a kouzelné vánoční trhy provoněné svařákem. 

K adventnímu času neodmyslitelně patří adventní věnce a samozřejmě adventní kalendáře, které nám zpříjemní  čekání na štědrý den. Už jako dítě jsem milovala adventní kalendář. A to ze dvou důvodů. Jednak jsem se každý den těšila na tu dobrou čokoládu a taky jsem ho vždycky dostávala na své jmeniny, tedy 5. prosince. To znamenalo rozbalit 5 okýnek najednou. S rostoucím věkem se tradice adventních kalendářů vytratila. Já jsem ale v tomhle zůstala (a asi navždy zůstanu) dítětem. Letos jsem se rozhodla tradici adventního kalendáře započít v naší rodině. Dlouho jsme pátrala jaký si pořídíme k nám domů. 
Nechtěla jsem klasiku. Co okénko, to čokoládka. Chtěla jsem něco originálního. Něco co vykouzlí druhému úsměv na rtech. Zcela spontánně mi do nosu cvrnknul adventní kalendář Domči z blogu pieces of my world a její ségry Petry z blogu justbeyourself. Holky si každý rok adventní kalendář vyrábí a plní jej věcmi, které má ta druhá ráda. Tenhle nápad mě nadchnul. Díky tomuhle nápadu jsem vytvořila originální adventní kalendář pro Matyho.

Těším se, až si každý den rozbalí balíček různých tvarů a velikostí. 
Těším se, až bude trhat papír a v očích mu bude svítit klukovská zvědavost. 
A kdoví, třeba se konečně naučí taky tak milovat adventní a vánoční čas, jako já.

K výrobě Vám bohatě postačí obyčejné obálky, nůžky, izolepa, barevný papír a kreativita. A samozřejmě drobnosti, které má ten druhý rád. Pak už jen tvoříte balíčky. Těm přidělíte čísla a můžete čekat na nadšení z každého dne. Bohužel Vám nemůžu prozradit, co skrývá mých 24 balíčků. Maty si blog s železnou pravidelností čte a tak bych ho připravila o překvapení. Což já, jako naprostý milovník překvapení, nemůžu dopustit. To jistě chápete. Vložit do nich můžete opravdu cokoliv. Různé dobroty, fotky, poukázky, lístky do kina, svíčky, kosmetiku. Zkrátka drobnosti o kterých si myslíte, že udělají tomu druhému radost.

Jsem z adventního kalendáře na míru nadšená a jásám. Tvořit ho mě neskutečně bavilo a teď se strašně těším až bude Maty každý den rozbalovat jeden z 24 balíčků. A pokud chcete vidět, co se v každém balíčku ukrývá mrkejte pravidelně na můj instagram. V Instastories se s Vámi každý den o radost podělím!
Máte taky rádi adventní čas? A co vy a adventní kalendáře. Máte také nějakou rodinnou tradici?

Krásný prosincový podvečer, Vaše


You Might Also Like

0 komentářů

Vaše komentáře mi vždycky vykouzlí úsměv na rtech a dělají mi ohromnou radost. Děkuji za ně!