Pravý důvod proč bloguju - Sweet diabetic Day

Pravý důvod proč bloguju

Často se při sklence vína nebo čaje přistihnu při tom, jak usilovně přemýšlím. Přemýšlím nad spoustou věcí. Zrovna nedávno jsem rozjímala nad tím, proč vlastně bloguju a co mě k blogování přivedlo. Tím hlavním důvodem je bezesporu láska ke psaní. Psala jsem už jako dítě. Psala jsem si deníky. Dodnes je mám schované v krabici. Psala jsem povídky. Milovala jsem psaní a ta láska mi zůstala. Jen se z papíru se přehoupla do online světa. 

Víte, já měla vždycky jeden velký sen. Stát se spisovatelkou. Napsat knihu. Psát povídky. Zážitky ze života. Motivovat lidi. Nakopnout je k něčemu na co si dlouho netroufají. A mít spousty čtenářů, samozřejmě. 

Nebudu vám tu nic nalhávat. Občas i mě přepadne touha mít stovky čtenářů, v mailu pár zajímavých nabídek a možnost vybírat si. Být tou "pravou blogerkou". Díkybohu velmi brzo spadnu nohama pevně na zem a uvědomím si, že tohle je teda pěkně povrchní. A hlavně, že tohle nejsem já.

Nepíšu blog pro to krásný pozlátko. Píšu ho pro sebe. Proto, že mě psaní baví. Píšu ho pro vás. A je jedno jestli je Vás tady 20 nebo 100 (i když ruku na srdce, každá "blogerka" je za takovou spoustu čtenářů vděčná).To, že to má smysl, ať je vás tu 20 nebo 100 se mi potvrdilo dnes. A možná, že se mi i splnil takový malý "blogerský" sen. Do e-mailové schránky mi přiletěl nádherný e-mail. Culila jsem se na monitor jak malé dítě. Maty se mnou třepe a ptá se, kdo mi jako píše, že se tak culím. Usmívám se ještě víc (což se mu možná nelíbí) a začínám číst mail od jednoho z Vás. S dovolením jej tu s Vámi sdílím.

E-mail od H.

Dobrý večer Jitko, 
Omlouvám se na začátek,  že Vás možná vyrušuji. 

Proč píšu,  mám no už 30 let DM typu 1. Jsem na insulinové pumpě. Hledala jsem na netu radu ve věci tetování a DM.  Narazila jsem na Váš  blog a jsem tomu ráda. Po několika letech rozhodování jsem se rozhodla pro malou kérku a zítra jdu na to.  Vaše zkušenost s tetováním mě povzbudila. :-) 
Tímto  chci poděkovat,  že jsem měla štěstí a našla Váš názor. A co jsem viděla na fotce tak kérku máte krásnou. :-) 

Snad vše dobře dopadne i v mém případě. 

Ať se daří. H.

Je to nádherný pocit. A já Vám za něj děkuju. Je to ta nejlepší odměna, jakou bych si mohla přát. Vědět, že to co si tu doma ťukám má smysl. Že někoho zajímá, co dělá nějaká Jitka z Olomouce. A v neposlední řadě, že to může někoho motivovat a nakopnout. 

Děkuju Vám z celého srdce. A nebojte se mi kdykoliv napsat. Věřte, že mě tyhle e-maily neobtěžují. Právě naopak. Mám je moc ráda. Jsou pro mě cennější než nějaká laciná nabídka PR agentury.

Krásný sobotní večer, Vaše


You Might Also Like

4 komentářů

 1. V dnešní době se už málo vidí, když bloger píše články i pro to malé číslo jeho sledovatelů. Většinou chtějí všichni všechno hned a to se mnohdy nevyplácí :) A největší odměna je práve to ,když někdo tu práci ocení :) Máš moc pěkný blog a krásný design! :)

  Blog by Vea

  OdpovědětVymazat
 2. Moc pěkně napsané. :) Je super, že se najde ještě někdo, kdo nepíše pro tzv. popularitu. :) Líbí se mi tvuj styl psaní a blog, dávám odběr! :)taky píšu blog, tak pokud by ses chtěla mrknout, případně mi tam taky zanechat odběr, budu moc ráda. :) www.fitfoodhealthy.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 3. Parádní :). Je to tak super, když někdo někoho inspiruje, nakopne ho, aby udělal něco novýho. Protože bez toho by byl život nuda, ne?
  Ohledně toho snu, piš. Piš povídky, články, všechno možný a až bude správnej čas, vydej to. Sny tu jsou od toho, aby se uskutečnily, ne aby byly pořád v hlavě.
  Hodně sil
  Jannie
  gingerjannie.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat

Vaše komentáře mi vždycky vykouzlí úsměv na rtech a dělají mi ohromnou radost. Děkuji za ně!