Maličkosti, které dělají den jedinečným, schopnost být "tady a teď" a malá výzva na závěr - Sweet diabetic Day

Maličkosti, které dělají den jedinečným, schopnost být "tady a teď" a malá výzva na závěr

Uspěchaná doba. Málo času. Stres. Zamračenost. To je jen zlomek slov, která mě napadají, když rozmýšlím nad dnešní konzumní dobou. Nemáme čas na sebe, nemáme čas na blízké, děláme věci, které nás nebaví, raději se stýkáme se s lidmi, kteří nám energii berou než s těmi, kteří nám dobíjí baterky. 

Často se přistihnu, že na téhle sebevražedné vlně jedu taky. Přemýšlím nad věcmi, které neovlivním, tlačím dny v kalendáři, minuty na hodinách. Hlavně abych už byla "tam". "Tam" na večeři s přáteli, "tam" na dovolené, "tam" u telefonátu, kde se dozvím, jak dopadla ta (nadějná) pracovní nabídka o níž jsem psala TADY.  A až jsem "tam" zjistím, že pocit euforie, nadšení, radosti se nedostavuje. Čím to? Nejspíš tím, že ve chvíli, kdy se to nehmotné "tam" promění v "tady" jsem už zase o pár dnů či hodin napřed. Na hlavu, nemyslíte? 

Tak dlouho se za něčím honíme a pak si to ani neumíme vychutnat. 

Ale ruku na srdce. Děláme to všichni (a kdo říká že ne, tak kecá).  

Z toho bludného kruhu jsem našla cestu ven. Nebo se o to alespoň snažím. Recept je poměrně jednoduchý. Snažit se naplno prožít přítomný okamžik. Být "tady a teď", nemyslet na to, co přijde za hodinu, za den, za týden.  Uvědomovat si přítomnost a naplno ji prožívat. Dělat věci tak, jak nejlíp dovedem. Soustředit se na to, co právě děláme, kde se nacházíme. Neutíkat myšlenkama "tam". A v neposlední řadě začít od těch nejběžnějších činností. Uvidíte, jak vám bude najednou krásněji. A co víc věci vás začnou bavit a naplňovat!

Zdroj: pinterest

Věnujte pozornost těm drobným maličkostem, které dělají obyčejný den jedinečným. 

Jo a pořiďte si sešit. Takový ten pěkný, do kterého je radost zapisovat, který voní novotou a za pár měsíců bude umolousaný od toho tahání po taškách. Ten, do kterého budete s chutí zapisovat právě ty každodenní maličkosti, kvůli kterým stojí za to žít. A je jedno jestli to bude oblíbená písnička, brouzdání listím nebo čaj, který vám uvaří přítel. Někde jsem totiž četla, že je to báječná cesta ke "štěstí". 

Nevím jak vy, ale já si hned zítra pořizuju sešit a tyhle drobnosti si budu psát. Každý den. Čestný pionýrský.

A pro Vás tu mám na závěr jednu výzvu. Po dobu jednoho měsíce si každý den zapisujte alespoň 3 drobnosti, které vám udělaly radost. 

Tak co, jdete do toho se mnou? 

Krásný týden, Vaše


You Might Also Like

4 komentářů

 1. moje drobnosti jsou každý den jsou: dobrá snídaně, každý úsměv, který rozdám a spánek :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. hehe, myslím, že fanoušků bodu spánku bude víc :)

   Hezký večer, Jituš

   Vymazat
 2. Jdu do toho s tebou! Nádherný článek plný pozitivní energie poslední dobou ztrácím chuť do života, můj den je pořád stereotypní, nudný, nic zajímavého se neděje a to jen díky tomu že se na to tak koukám já sama a že si neumím vychutnat každý ten okamžik, správně jen tady a teď, kdoví co bude zítra, díky za nakopnutí! :)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milý anonymní čtenářko,

   děkuju za nádherný koměntář. Mám radost, že jsem tě nakopla k mé malé výzvě :). Uvidíš, že zapisování maličkostí rozbije každodenní stereotyp a zajistí spoustu báječných zážitků.

   Těším se u dalšího článku!

   Krásný večer, Jituš

   Vymazat

Vaše komentáře mi vždycky vykouzlí úsměv na rtech a dělají mi ohromnou radost. Děkuji za ně!