SERVING NEWS: Holiday, please... - Sweet diabetic Day

SERVING NEWS: Holiday, please...

Místo: Pracovní koutek (který by, jen tak mimochodem, potřeboval uklidit)
Hodina: Desátá večerní
Hudba: Zvuk tenisového míčku, bouřlivé ovace a vzdálené zvuky města
Činnost: Stříhání videa, psaní článku, přemítání nad dovolenou

Maty je jako na trní. Sleduje tenis. Berdych právě bojuje o postup do dalšího kola. Tenhle zápas se bez vášnivých komentářů neobejde. Já jsem se uchýlila ke sluchátkům a hlemýždím tempem stříhám první video ze tří. Jde to ztuha. Pravidelně, po zhruba 5 minutách, se mi program zasekne a celý spadne. Je to na šlak, co vám budu povídat (a taky se to neobejde bez vášnivých komentářů, z mé strany samozřejmě). Vzdávám to a jdu psát článek. To je sázka na jistotu.

Na facebooku mi bliká zpráva a Mates na mě houkne ať se na něco podívám. Rozkliknu odkaz,  ocitám se v jiném světě a začínám snít. 

Je to tady. Naše tradiční debata "Kam letos na dovolenou" (stále) bez rozuzlení.


Za ty měsíce debatování, přemítání a snění jsme vymysleli celkem 5 variant:

Varianta první - Letiště ve Frankfurtu. Asi první spontánní nápad (můj). Sbalit si pár švestek a vyrazit na letiště. Tam si koupit zájezd, který nám padne do oka a letět neznámo kam. Takové malé soukromé dobrodrůžo. 

Varianta druhá - Starý dobrý Last minute. Prolítnem cestovky a vezmem první zájezd, který nám padne do oka. Až budeme vědět, jak to bude s mýma pohovorama a mou prací (která je furt v nedohlednu), přirozeně. 

Varianta třetí - Poznávačka na vlastní pěst. Druhý spontánní nápad (můj, haha). Vybrat 3 země, bloknout ubytování přes airbnb a vyrazit poznávat nepoznané. Poznámka pod čarou - nejsem si jistá zda nás tenhle "skvělý" nápad nevyjde víc draho než zájezd. Uuups

Varianta čtvrtá - Itálie naše srdcovka. Při tom (dnešním) přemítání jsme zase skončili na zemi u notebooku. Rolujeme jednu webovku za druhou a následných pár kliků nás (zase) navedlo na Itálii. Milujem ji oba a nedáme na ni dopustit. Koupit zájezd na určitý termín a nic neřešit. Práci, volno které možná (ne)bude a tak. Zkrátka nechat věci plynout. Poznámka pod čarou - Maty našel právě dokonalé místo a dokonalý "resort". Love it!Varianta pátá - Sifon. Ta se nezamlouvá ani jednomu z nás. Zůstat doma a předstírat, že ani letos na dovolenou nepotřebujem i když ve skutečnosti netoužíme po ničem jiném. Sbalit si do batohu pár věcí a na pár dnů vypadnout, vypnout, nic neřešit a nechat všechno plynout...

Inu, co vám budu povídat. Ani po dnešním produktivním večeru nejsme o nic chytřejší a nevíme, která varianta bude "lepší". Možná bude nejlepší nechat to všechno (zase a opět) uležet a nechat věcem volný průběh. Ono, dřív nebo pozděj, to rozuzlení vypluje na povrch. 

Kam se letos chystáte vy? Podělte se v komentářích a klidně lupněte tip na zajímavá místa. 

Krásný pondělní večer, Vaše


You Might Also Like

3 komentářů

 1. :-)my sa chystáme k nám na balkón :-D vzhľadom k mojim finančním (ne)možnostiam :-D keby Vám nič z toho nevyšlo - na balkón k nám ste pozvaní :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Peti, takže u vás je varianta "Sifon" :). Tu my máme v paletě možností jakbysmet a jestli nevyjde nic tak tahle určitě, haha :D. Noo u vás na balkóně jsme ještě nebyli takže se rádi zastavíme a můžem hodit dayoff ;)

   Vymazat
 2. Jenom ty varianty tiše závidím. V rámci rekonstrukce bydlení je naše dovolená maximálně na zahradě u bazénu. Ale z těch variant bych si asi vybrala tu Itálii jako poznávačku. Zrovna kolegyně říkala, že letěli do Bari a pak procestovali Apulii. Samá chvála byla.

  OdpovědětVymazat

Vaše komentáře mi vždycky vykouzlí úsměv na rtech a dělají mi ohromnou radost. Děkuji za ně!