Olomouc provoněná+ kávou, tvarůžkový festival trochu jinak a zahájení turistické sezony k tomu - Sweet diabetic Day

Olomouc provoněná+ kávou, tvarůžkový festival trochu jinak a zahájení turistické sezony k tomu

Miluju Olomouc a ještě víc ji miluju na jaře a v létě. Přes rok se to tu hemží studenty v letní měsíce zase turisty. Olomouc zkrátka žije a má své nepopsatelné kouzlo. Když si vzpomenu jak jsem před pár lety o Olomouci nechtěla ani slyšet kroutím nad svým tehdejším já hlavou. Jsem neskutečně vděčná za to, že jsem tu mohla nejen studovat ale i zakotvit. To je ovšem jiný příběh. 

Někdy se sejde víc zajímavých akcí v jeden den. Třeba jako včera. Vypukl dlouho očekávaný olomoucký den kávy napěchovaný nejen výběrovou kávou či občerstvením, ale i milými a inspirativními lidmi, workshopy a v neposlední řadě přednáškami osobností, kteří tomu kávovému světu zasvětili svůj život. Na náměstí probíhaly vinné slavnosti, které zahájily turistickou sezonu a v neposlední řadě probíhal tvarůžkový festival v nedalekém penzionu. 

Naše srdce bije pro kávu (mé moravské já trošku zaplakalo, protože i víno je zkrátka srdcová záležitost to se ví) a tak jsme sbalili foťák, dobrou náladu a vyrazili ke kinu Metropol. Účast byla obrovská až nás to překvapilo. Na první ročník velký úspěch a před pořadateli smekám. Zvládli vše na jedničku. I lístky se dali v pohodě zakoupit na místě. 

Počasí bylo nádherné, sluníčko nám hřálo do zad a mě vytáhlo zas pár pih, všude se nesla vlna energie, kávoví nadšenci byli kam oko dohlédlo, ty nejlepší olomoucká bistra naplnila naše bříška a všemožné pražírny se polechtali kávové (chuťové) pohárky. Přednáška baristy roku Adama Neubauera byla třešničkou na dortu. 

Občerstvení a napěchovaní kofeinem jsme se procházkou přesunuli na tvarůžkový festival. Fakt jsme se na něj těšili. Přátelé bylo to fiasko! A to jako vážně. To že bylo jídlo dražší by nám až tak nevadilo. Rádi si za kvalitní a dobré jídlo zaplatíme. Po shlédnutí nabídky jsem ale usoudila, že smažený tvarůžek si udělám i doma za polovic a možná i líp. Na obědě jsme skončili u sousedů v restauraci Jízdárna, o které plánuju sólo post. Tvarůžkový festival jak řemen, co vám budu vykládat. Ale pošmákli jsme si, to zas ne že ne. 

Dost bylo řečí. Beru vás, alespoň takhle virtuálně, na krásný sobotní den provoněný kávou a dobrým jídlem. Dejte vědět, jak se vám líbilo ;)

Cuketové, řepové, třešňové brownies, vynikající chlebíčky (jednohubky) a spoustu dalších dobrot nabídlo Naše Café. Ňami, ňami


Pitný režim je třeba doplňovat. Ledový čaj nám fakt chutnal. Bistro Coffee Library nezklamalo <3
I když soudě podle výrazu bych řekla, že se to nedalo pít :D

Pražírna Gil´s Coffee nabízela spousty kvalitní kávy. Filtr, esspresso,...Pili jste někdy čaj z kávy? Mají ho v Kafe jak lusk, je z třešňových květů a je to lahůdka. Jo a nejlíp chutná vychlazený

Nej cupcake ever. By Cofee LibraryO plná bříška se staralo spousta stánkařů - od domácího pekařství, přes olomoucká bistra až po mexickou restauraci. Na chuť si přišli nejen kávomilci :)
Je to kafe nebo čaj. Co myslíte? :)


Cuketové brownies nebylo zdaleka tak sladké, jako to klasické. Na mě ale pořád šíleně hutná sladká bomba. Za to ten chlebíček. Ommom...Selfie nesmí chybět


Na český jablečný cider všichni pějí chválu. Není doslazovaný cukrem, jako ty, které koupíte v obchoďáku. Mě úplně za srdce nechytl. Nicméně ta chuť stojí za vyzkoušení.
Tvarůžkové menu to nebylo ale bylo to nebe. O restauraci Jízdárna brzo uslyšíte v dalším postu.


Tak jak se Vám líbilo? A co vy a káva. Jste coffeelover nebo ji nemůžete ani cítit?

Mějte krásný nedělní večer, VašeYou Might Also Like

0 komentářů

Vaše komentáře mi vždycky vykouzlí úsměv na rtech a dělají mi ohromnou radost. Děkuji za ně!