O tom, že neplánované výlety jsou ty nejlepší, tip kam zajít na tu nejlepší limonádu pod sluncem a špetka nostalgie - Sweet diabetic Day

O tom, že neplánované výlety jsou ty nejlepší, tip kam zajít na tu nejlepší limonádu pod sluncem a špetka nostalgie

Znáte to taky? Večer plácnete že by jste nejradši jeli s kamarády do Brna a za deset minut jste už domluvení kdy se zítra vyjíždí. 

Tyhle spontánní akce jsou ty nejlepší. Nesedíte hodiny na internetu a nehledáte ty nej podniky, nedomlouváte si žádné schůzky, nezjišťujete jestli je lepší zajít do muzea nebo raději obejít památky. Zkrátka nemáte den naplánovaný do puntíku. Prostě si ráno sbalíte pár nezbytností, sednete do auta a za hodinku už bloumáte Brnem. 

Miluju Brno 

Strávila jsem tu čtyři roky, ty nejlepší roky, na střední škole. Téměř v každém koutě se ukrývá nějaká vzpomínka. Pod hodinama na čáře (rozuměj České) jsem nervózně přešlapovala čekajíc na své první rande. U červeného kostela pořád stojí ten velký košatý strom. Jednu zimu byl obsypaný sněhem a my se s tím báječným klukem koulovali jako malé děti. Na Svoboďáku jsme posedávaly na kašně, vystavovaly se slunečním paprskům a házely úsměvy na kolemjdoucí. V parku jsme jeden teplý den potkaly s kamarádkou itala (no fakt nekecám!!). Byl fakt k sežrání. A když se s náma dal do řeči, já zapoměla jak anglicky říct "ahoj"

Řeknu vám trošku mě všechny ty vzpomínky rozněžnily. A teď si uvědomuju, jak ty studentské léta byly bezstarostné a my proplouvali s takovou lehkostí. Chtěli jsme být větší, samostatnější a hlavně mít tu pitomou školu z krku. To dá rozum. Až teď zpětně dokážu plně docenit všechny ty události a jsem za ně nesmírně vděčná.  

Dnes nám vyšlo všechno. Počasí se vybralo už po cestě do Brna. Bylo krásně, svítilo sluníčko a bylo teplo, chvílema až horko. Stihli jsme se potkat s pár kamarády. A taky jsme spolu stihli zajít na výborný oběd a hlavně do tolik opěvovaného SKØGUJestli budete někdy v Brně určitě sem zajděte. Dýchne na vás ta pravá severská atmosféra. Tu si prostě zamilujete, na to vemte jed. No a taky tu mají ty nejlepší domácí limonády pod sluncem. A jako bonus jsou to asi nejfotogeničtější limonády na planetě (blogeři/blogerky pochopí :) ). 

Mějte krásný večer a zkuste udělat něco spontánního. Užijete si to a bude vám krásně na duši. Slibuju. 

Vaše


You Might Also Like

4 komentářů

 1. V Brne som bola dvakrát na takom trojdňovom výlete, pretože kamoši tam študujú a vždy bolo super a dúfam, že čoskoro sa tam opäť dostanem. Je tam nádherne :) A vďaka za tip, vždy si takéto miesta dávam do záložiek :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj,

   Brno je opravdu nádherné město. Míst, které navštívit by se našla vážně spousta. Takže ideální stav udělat si alespoň týdenní výlet a obšlápnout to :). Skog doporučuju je to tam kouzelné.

   Měj se krásně a kdyby jsi někdy jela do Brna a potřebovala poradit klidně písni na mil ;).

   Fajn den, Jituš

   Vymazat
 2. Až tady budete příště, ozvěte se. Můžeme spolu zajít na kávu. Jsem prototypem kavárenského povaleče:-))Markét Dvořáčková

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jé, to je ale milé pozvání :). Tak jo, ozvu se. Já se totiž kavárensky povaluju taky moc ráda :))

   Vymazat

Vaše komentáře mi vždycky vykouzlí úsměv na rtech a dělají mi ohromnou radost. Děkuji za ně!