#mojepandora/ Pandora - životní příběh v přívěšcích - Sweet diabetic Day

#mojepandora/ Pandora - životní příběh v přívěšcích
Ahoj všichni!

Nikdy by mě nenapadlo, že zrovna já budu psát článek na tohle téma. Ale za několik let se můj názor na tenhle šperk proměnil minimálně o 180 stupňů. Navíc neznám diskutovanější šperk než je právě tenhle. Zrovna nedávno jsem se do jedné takové zapojila. A neuvěřitelně mě bavilo číst to spektrum názorů a pohledů na jeden obyčejný náramek. 

No a zrovna v tenhle moment vznikl nápad na sepsání tohoto článku. 

Přiznávám, že největší boom kolem Pandory šel naprosto mimo mě. Nechápala jsem to šílenství. Nelíbilo se mi to.  Zhruba před třičtvrtě rokem se ve mně něco zlomilo a já jsem přehodnotila postoj k tomuto šperku. Náramky se mi začali líbit, pokukovala jsem po různých přívěšcích a začala  si pohrávat s myšlenkou jeho pořízení. Po odevzdání diplomky jsem byla v takové euforii, že jsem si ho pořídila. A k němu jeden přívěšek. Chtěla jsem mít něco, co mi bude připomínat ten důležitý moment (ano, v tu dobu mi připadal fakt důležitý). A tak to vlastně u mě celé začalo. 
Pandoru nemám jen proto, že ji má dalších x tisíc lidí a že to zrovna v kurzu. Nepotřebuju jej mít zaplněný do měsíce. Nepotřebuju mít doma 5 jeho dalších variant. Tenhle šperk je pro mě připomínkou mých důležitých momentů v životě. Odráží můj životní příběh. A to je ta podstata a myšlenka, která se mi líbí a strašně mě baví. 

Jak vnímáte koncept Pandory? Jaký názor máte na tenhle šperk Vy? Nebojte se napsat do komentáře svůj názor. Jsem na to množství různých úhlů pohledu opravdu zvědavá. Baví mě názory ostatních. Obohacují mě. Tak směle do toho :)

Krásný den, Vaše
You Might Also Like

10 komentářů

 1. Mě tento náramek nepřijde a ani nikdy nepřišel ošklivý. Je pravda, že jedni ho milují, druzí nenávidí. V podstatě jsem ho nikdy moc nevnímala. Líbí se mi "sbírání důležitých momentů", což je pěkné všeobecně. Někdo si píše deník (jako třeba já už skoro 11 let), někdo má tetování, někdo Pandoru. Věřím, že ti, co ho měli už dříve, než začal ten boom okolo, tak jsou teď naštvaní, že si ho spousta lidí kupuje "jen tak". Přiznám se, že jsem začátkem listopadu taky zauvažovala, že by to byl hezký vánoční dárek, ale když jsem pak viděla to šílenství a fronty před obchody, tak mě to přešlo.. Pokud se to člověku líbí, tak ať to má, ale úplně nejlepší je, když to využije "tak, jak se má".. Toť můj názor :-) Zajímavý článek :-)
  Skills of Art

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju za komentář, jsem ráda, že se článek líbil :). No je pravda, že ty fronty jsem taky nepochopila. Naprosto chápu, že tohle člověka odradí. Já sama nakupování dvakrát nemiluju právě kvůli těm šíleným davům lidí :D
   Na Pandoře mám zatím 4 přívěsky a myslím, že další a další budou přibývat pomalu. Což je právě to, co mě baví :).

   Měj krásný večer a zas někdy tady nebo u tebe na blogu! ;)

   Vymazat
 2. Myslím, že Pandora je výborně propracovaný marketingový počin. Což vůbec nemyslím negativně. Někdo měl jednoduše dobrý nápad, který mu vyšel. Nemám Pandoru, nechystám se ji mít, ale líbí se mi. Jako šperk ano. Jako něco srdcového by mi přišlo líto, že to mají i davy jiných.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju za názor! Mluvíš stejně jako můj přítel. Taky to vždycky komentuje slovy, že je to opravdu markantní a velmi dobře podchycený marketing. Já s tím souhlasím, ale o tom to přece je, že :) Pravda je, že taky dvakrát nemusím věci, které mají davy jiných. Ale právě to ,,srdcové,, je pro mě to originální.

   Krásný večer, Jituš

   Vymazat
 3. Priznám sa, že som nikdy nechápala názor "nenávidím Pandoru". Nenávidieť túto značku môžeme preto, že by nám predali nekvalitné šperky a nechceli nám vrátiť peniaze, alebo by mi spôsobili iné nepríjemnosti. Ale nenávidieť ju len tak ? Lebo ju má "každý" ? Ja som si Pandoru zadovážila na zbieranie korálok, ktoré pre mňa niečo znamenajú. Ktoré mi pripomínajú nejaký zážitok, pocit, alebo krajinu v ktorej som si ju kúpila. Príde mi šialené niečo takéto nenávidieť. Buď mám niečo rada, alebo nie. A keď sa mi niečo nepáči, nenadávam na to. V dnešnej dobe je očividne moderné na všetko len nadávať. Mne sa tiež nepáči veľa vecí, ale nenapísala by som, že to "nenávidím". Príde mi to nelogické :)) Veľmi sa mi páči tvoj prívesok kľúčika :))
  CRYSTAL PEOPLE

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, Lauro,

   moc děkuju za názor a krásný komentář. Myslím, že jsi to naprosto vystihla a udeřila hřebíček na hlavičku. Nadávání je tak trošku národní sport, mám ten dojem :)).

   Děkuju, klíček mám od přítele. Dostala jsem ho k magisterským promocím :). Jsem ráda že se článek líbil.

   Měj krásný večer, Jituš

   Vymazat
 4. Já nějak nevím. Neříkám, že jsou Pandory ošklivé, celkem se mi líbí. Ale myslím si, že za tu cenu to nestojí... Ale tak každý na to máme jiný názor. Já tedy po Pandoře nějak netoužím. Každopádně když ty přívěšky pro člověka něco znamenají, tak to má aspoň nějaký smysl. Ale myslím si, že většina holek (hlavně mého věku) to mají jenom na swag. :)
  Catherine Ribbon

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Catherine,

   děkuju za komentář. Těší mě, že má článek takový ohlas :). Určitě je spousta lidí, kteří tento šperk nosí jen proto že je to ,,moderní,,. Ale najdou se i tací, pro které má náramek hlubší smysl. A o to si myslím, že, mimo jiné, šlo ;).

   Krásný večer, Jituš

   Vymazat
 5. Já tedy náramek nevlastním a ani se nezmítám v lavině šílenství, které kolem něj panuje. Náramek se mi prostě jen líbí. Líbí se mi úplně stejně, jakoby nebyl slavný, prostě je elegantní s různými motivy, mezi kterými bych si vybrala nějaké jemnější varianty. Kdyby nebyl tolik opěvovaný lidi by si řekli to se mi líbí nebo nelíbí, ale protože je kolem něj takové šílenství, lidi to přehánějí. Nikdo je nenutí ho nosit. Já osobně bych si náramek ráda zakoupila, ale v tuto chvíli je to mimo mé finanční možnosti. Tak třeba jednou :)
  Veronique beauty

  OdpovědětVymazat
 6. Já Pandoru miluji už od začátku, kdy ještě nebyla 'in'. Vždycky jsem hledala nějaký náramek, který se bude hodit na různé akce i klasický den a nebude mě nudit. No a potom jsem ho konečně našla. Akorát mě hodně mrzí, že je tak drahá. Nejsem ani plnoletá. Tím pádem si nemůžu Pandoru dovolit ze svých peněz. Musela bych šetřit a nic jiného si nekupovat, ale v mé situaci raději utratí peníze ze něco užitečného, než je náramek. Přemýšlím, že si koupím napodobeninu náramku z Ebay nebo Aliexpresu. Ano, originál je originál, ale proč si neudělat radost?:)

  OdpovědětVymazat

Vaše komentáře mi vždycky vykouzlí úsměv na rtech a dělají mi ohromnou radost. Děkuji za ně!