Silná trojka v péči o rozpíchanou kůži - Sweet diabetic Day

Silná trojka v péči o rozpíchanou kůži

Všichni ten nekonečný maraton známe. My pumpaři si co tři dny měníme místa vpichu kanyl, ,,peraři,, si několikrát denně píchají injekce. Výsledkem je pokožka, která trpí, často je rozpíchaná a na pohled nijak pěkná (což řešíme především v létě nebo když jdem plavat, no nemám pravdu?). I přes dodržování všech zásad se nejednou v životě setkáme s podkožní zatvrdlinou, zaníceným místem vpichu a pomalu se hojící kůží od těchto každodenních zásahů.

V tento moment hledáme pomoc a klademe si otázkuČím si pomoci, aby hojení kůže probíhalo rychleji a opětovně nedocházelo k zanícení a nepříjemným zatvrdlinám?Lékař Vám pravděpodobně předepíše framykoin. Následně zažíváte pocit úlevy, vpichy se krásně hojí a vy zase vesele fungujete s pery či pumpou.. Ovšem, přátelé, není to napořád (mluvím z vlastní zkušenosti). Po čase začne být pokožka na tento koktejl léčivých látek imunní. A jsme zase na začátku. V tuto chvíli se, pravděpodobně, obrátíte na své vrstevníky ,,cukrouše,, a ptáte se na ověřenou zbraň v boji s nevzhlednou a často zatvrdlou kůží. Každý vám poradí něco jiného. Každý na stejnou věc reagujeme jinak. I naše kůže je jiná. Nezbývá než zkoušet, zkoušet a zase zkoušet.

Pokud pokyvujete hlavou a jste právě v této fázi mám pro vás dobrou zprávu. Nezoufejte! Přináším svou silnou trojku v každodenním boji s namáhanou kůží. Tady je.

Konopná mast

Jednoznačně pomocník č. 1 na tenhle drobný problém. Neznám nic lepšího. Za tu dobu, co konopnou mast používám se z nás stali nerozluční parťáci. Nosím ji všude s sebou. Používám ji už na všechno (fakt, nekecám). Den bez ní je pro mě utrpením. Možná si teď říkáte, že jsem na ní trošku závislá. Inu, je to možné. Ale ruku na srdce, vy byste nebyli? Každou odřeninu, zatvrdlinu, zanícené místo, opar nebo třeba i natažený sval či vaz vám vyléčí do několika dnů. A ty vpichy na kůži léčí jedna báseň, to vám teda řeknu. Jen pozor na jeden důležitý detail. 

Nekupujte tu, kde je pouze technické konopí!!

Prodavač Vám sice bude povídat pohádky o tom, kterak je to přece jedno. NENÍ!! Technické konopí má mnohem nižší hladinu THC než to běžné. A to je přátelé právě ta důležitá látka, která způsobuje, že nožky, břicho či paže máte do dvou dnů jako lusk.Tea tree oil

Volba č. 2 v případě, že není k ruce mastička. Stejně jako marihuanová mast má i tea tree širokou škálu využití. Od zmiňovaných zatvrdlin či zarudnutí místa vpichu, přes využití při kašli, rýmě, oparech či plísních až po použití na lupy nebo třeba na ječné zrno.
Měsíčková vazelína

3. a poslední pomocník, kterého povolám na pomoc. Dá se sehnat v lékárně. Nejen, že krásně voní bolavé místo navíc zklidní a postará se o to, aby bylo promazané a nevysychalo. V hojení je taky dobrá, nicméně trvá to s ní o dost dýl (alespoň u mě) než s výše zmiňovanou konopkou nebo tea tree olejíčkem.A jak jste na tom s hojením vy? Máte nějaké ,,babské,, rady a osvědčené recepty, které zabírají? Pokud ano podělte se s nimi v komentářích. Jsem jedno velké ucho (no dobře, oko). 

Mějte krásný víkend, Vaše


You Might Also Like

0 komentářů

Vaše komentáře mi vždycky vykouzlí úsměv na rtech a dělají mi ohromnou radost. Děkuji za ně!