SERVING NEWS: Můj život v deseti větách a jedna skvělá blogerka - Sweet diabetic Day

SERVING NEWS: Můj život v deseti větách a jedna skvělá blogerka

Dnes bych vám ráda představila jednu z blogerek, kterou sleduju a moc ráda čtu její posty. Troufám si tvrdit, že se jedná se o obyčejnou, otevřenou a upřímnou holku, která prostřednictvím blogu sděluje svůj příběh. Pochází z Česka a žije v Norsku. Už víte o kom je tu řeč? Že ne? Tak si přečtěte její příběh v deseti větách a rovnou se zapojte do originální soutěže! ;)

Soutěž mě opravdu zaujala, je originální a kreativní. Hlavní cena je už jen třešnička na dortu. A to, milí čtenáři, pořádná! Nedalo mi to a do soutěže jsem se taky musela zapojit. Ne ani tak kvůli výhře, ta by byla jen moc příjemným bonusem, ale bylo pro mě výzvou sepsat v deseti větách celý svůj dosavadní život. Nebylo to lehké, ale opět jsem si uvědomila, jak málo člověku ke štěstí stačí. A taky jsem se opět utvrdila v tom, jak šťastná momentálně jsem.

Malá ochutnávka jejího blogu
   Jmenuji se Jitka a 30. srpna to bylo již 25 let, co mám tu možnost být součástí tohoto krásného světa a žít svůj příběh. Ve svých 3 letech jsem prožívala bouřlivé období dohadů a střídavé péče u rodičů, rozváděli se. Krátce poté mi bylo diagnostikováno onemocnění Diabetes mellitus I. typu (cukrovka), se kterou jsem roky ,,bojovala,, a snažila se ji ze všech sil porazit.

   Nevyšlo to a já jsem za to ráda, protože právě tato životní událost mě přivedla ke zjištění, že když s věcmi nebudeme bojovat, ale přijmeme je tak jak leží a běží budeme mnohem šťastnější. Díky své sladké kámošce se tak učím spoustě nových věcí - miluju vaření a pečení a tak jsem nucena kouzlit v kuchyni a upravovat všechny známé i neznámé dobroty s pomocí přírodního sladidla rostlinky stévie. Moc mě to baví a možná si díky tomu jednou splním svůj sen.

   V současné době, mimo své zaměstnání, vykonávám dobrovolnou práci koordinátorky adopcí na dálku přes centrum Centrum narovinu, kterou miluju a neskutečně mě naplňuje. Měla jsem to úžasné štěstí a poznala toho nejúžasnějšího muže, se kterým už dva roky sdílím svůj život a jsem s ním neskutečně šťastná. Miluju ho od hlavy až k patě a  díky jeho optimistickému pohledu na svět se společně každým dnem utvrzujeme v tom, že hranice jsou opravdu jen v našich hlavách bez ohledu na to, zda jste vytrvalostní běžec, nebo máte čtyři kola navíc.

S mým kapitánem <3

   Jsem zkrátka obyčejná holka, která od malička tíhne k psaní, mám ráda společnost, dobré jídlo a na životě mám nejraději situace, které jsou pro mě takovou výzvou až se mi z té představy podlamují kolena.  


Tak a je to venku. Opět jsem odhalila kus sebe. Zkuste to také, ať už se do soutěže zapojíte či nikoliv. A když už budete v tom psaní lupněte mi pak do komentářů odkaz, případně rovnou Váš příběh v deseti větách ;)

Mějte krásný víkend, Vaše


You Might Also Like

5 komentářů

 1. Odpovědi
  1. Ahoj, Nelo,

   určitě mrkni, třeba tam objevíš zajímavá témata :). Já mám tenhle blog moc ráda ;)

   Krásnou neděli, Vituš

   Vymazat
 2. Je krásné, jak s pomocí podobných příspěvků a (hlavně) rozjezdem všech Humans of NY, Prague a tak podobně člověk zjišťuje, že vlastně každý má úžasný životní příběh, nutí mě to pak dívat se úplně jinak na všechny ty tváře, které dennodenně potkávám.
  Mám radost, že ses s cukrovkou sžila, tak držím palce!
  Verča

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá, Verčo,

   děkuju za nádherný komentář. Úplně mě zahřál u srdce. A zatlačila jsem slzu, taková citlivka jsem :).

   Krásnou neděli, Vituš

   Vymazat
 3. Ahoj Jituš, máme tu teď mezi sebou rozepsaných několik komentářů a já nevím, na který reagovat dřív :). Tak volím tuto cestu. Jednak proto, abych ti poděkovala, že ses rozhodla být součástí tady toho malého narozeninového projektu a pak taky proto, abych ti napsala, že si tě moc vážím. Jsi úžasná a energie, která z tebe čiší sálá i přes obrazovky z Olomouce až do Osla. A v neposlední řadě ti děkuju i za podporu, sama jsi blogerka a způsob, jakým podporuješ jiné blogerky je moc inspirativní! Měj se krásně a snad brzy při jiné příležitosti na viděnou. Krásné dny přeju, Terez

  OdpovědětVymazat

Vaše komentáře mi vždycky vykouzlí úsměv na rtech a dělají mi ohromnou radost. Děkuji za ně!