Střípky posledních dní aneb mé všední radosti - Sweet diabetic Day

Střípky posledních dní aneb mé všední radosti

Znáte to také, dny běží jako splašené, jsou k nerozeznání jeden od druhého. Budíček, cesta do práce, několik, mnohokrát nekonečných, hodin v práci, posléze doma navařit, uklidit, při troše štěstí vyšetřit nějakou tu minutu pro sebe a spát. Následující den je jako přes kopírák. Chybí vybočení ze zajetých kolejí, něco, co náš den udělá jiný než všechny ostatní. V takových chvílích člověk lehce zabředne do ubíjejícího stereotypu, ze kterého se cesta ven hledá těžce.

Já ale vyzrála i na tyhle situace a našla si osvědčený recept, který funguje. A myslím, že nejen mně.


KEŇA A JEJÍ NEJKRÁSNĚJŠÍ ZPRÁVY
Miluji ty dny, kdy po příchodu z práce otevřu schránku a na samém dnu najdu obyčejnou bílou obálku s logem Centra narovinu. Jsou to pro mě vzácné chvíle, na které se těším přesně 3x do roka. Dny před přistáním malé a na pohled obyčejné obálky v naší schránce jsou protkány očekáváním a napětím. Chvíle, kdy ji ale držím v ruce a pomalu, se zatajeným dechem, rozlepuju její okraj, vytahuju neznámý počet dopisů s vysvědčením a fotkami patří jednoznačně k těm nejšťastnějším.

COFFE TIME, PLEASE
Oběd na další den se vaří, chystám jídlo do krabiček, v hlavě mám tisíc myšlenek, které musí ven,když v tom zazvoní zvonek od domovních dveří. Za nimi stojí milí lidé, kteří jeli náhodou kolem a stavili se na kus řeči a dobré kafe. Nečekané návštěvy mám ráda. Nejen, že vám zvednou náladu, ale udělají z obyčejného dne neobyčejný.RUN,RUN,RUN
Společně strávené chvíle jsou ty nejcenější. Tak proč je nespojit s pohybem a společně si nezasportovat? Uděláte něco pro své tělo, trávíte čas s tím druhým a upevníte tím i svůj vztah. Je jedno jestli půjdete běhat, plavat nebo se vydáte na dlouhou procházku třeba se psem. Důležité je, že si máte co říct a jste spolu. A jen tak mimochodem, výmluvy typu není čas, jsem unavená z práce, atp. nejsou akceptovány. Všechno se dá zvládnout...My zvládli 6 km a ještě k tomu bez bariér!

MŮJ KRÁSNÝ PROMOČNÍ DEN A DOVOLENÁ UPROSTŘED TÝDNE
Máte toho v půlce týdne plné zuby a nejradši by jste si hodili nohy na stůl a odpočívali. Nic není zakázáno. Vezměte si prostě dovolenou... klidně v půlce týdne. Naruší to váš každodenní stereotyp, vlije novou energii do žil a navíc hektický konec týdne zvládnete s přehledem. Někdy je zkrátka fajn udělat něco, co není úplně obvyklé. Věřte mi, vím o čem mluvím. Já si takhle užila své magisterské promoce. Odpočala si, načerpala tolik potřebnou energii. A to přímo uprostřed týdne.


SPOLEČNĚ VZHŮRU DO VÍRU VELKOMĚSTA
Chvíle strávené ve dvou patří k těm nejvzácnějším a mým nejoblíbenějším. Tak proč si je nedopřát častěji? Není nutnost čekat na významnou událost, něčí narozeniny či podobné slávy. Pěkně se oblékněte, zarezervujte si stůl v restauraci a vyrazte na večeři, večerní drink či do kina nebo kamkoliv jinam. Den najednou hned chytne veselejší barvy.


ZÁTIŠÍ S VÍNEM A JEDEN POVEDENÝ VEČER
Letní slunečné počasí a dlouhé teplé večery lákají ven. Sbalte nějaké ty dobroty, partu dobrých přátel, skvělý foťák a udělejte si letní gril párty, jak má být. Nejen, že strávíte společné chvíle s vašimi blízkými, ještě se k tomu dobře najíte, popovídáte a zrelaxujete.

Na všechny tyhle, a mnoho dalších, drobností nedám dopustit. Připomínají mi, že život je opravdu krásná cesta a je jen  na nás, jakou si ji uděláme.Udělejte si malou dovolenou každý den, nebo alespoň několikrát v týdnu. Pusťte se do věcí, které odkládáte už dlouho, udělejte něco jinak, než je zvykem, prostě jen proto, že chcete. Hledejte maličkosti, které vám dělají radost. Každý den se něco najde! Uvidíte, že pak budete šťastnější a čilejší nejen v práci. Já jsem se zařekla, že na každém dnu se pokusím najít něco jiného. Nějakou maličkost, která mi ten den vykouzlila úsměv na rtech a udělala radost. A víte co? funguje to. A já tuhle činnost miluji!

A jaké maličkosti dělají radost vám?

Krásné letní dny. Vaše


You Might Also Like

2 komentářů

 1. Jééé Keňánek malinkatej!
  Gratuluji k promoci, dostala jsi krásnou kytku :)


  Mě dělají radost například dopisy a pohledy ve schránce :) Nebo když je na mě paní v obchodě milá :) Nebo když si s někým náhodným začnu povídatv MHD. Uteče nám čas a já se dozvím něčí příběh :)

  Tvá B.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jooo, ,,můj,, Joshua je moje radost a čekání na dopisy mám ráda stejně, jako dopisy samotné. Těšení se je super. Můžu jen hádat co objevím v obálce tentokrát, kolik dopisů tam bude, jak se jim všem na druhém konci daří... A o Keni a černoušcích se tu určitě ještě pár článků objeví.
   Květiny zbožňuju což o mě všichni, co mě dobře znají, ví, takže mi tím dělají ohromnou radost. A tvé nadšení pro pohledy naprosto chápu. Taky je miluju! Zrovna nedávno mi přišel jeden originální až z Aljašky. A takových drobností, které miluju by se našlo spousta. Možná na to bude časem celý článek ;)

   Vaše Vituš

   Vymazat

Vaše komentáře mi vždycky vykouzlí úsměv na rtech a dělají mi ohromnou radost. Děkuji za ně!