SERVING NEWS: Když tělo promlouvá - Sweet diabetic Day

SERVING NEWS: Když tělo promlouvá

Poslední dva týdny byly opravdu šílené. Do práce jsem jezdila pozitivně naladěná s úsměvem na rtech a domů jsem se vracela bez elánu, vyždímaná jak citron s náladou na bodu mrazu.

Včerejší den byl v práci ale jiný...lepší... a já se díky tomu domů vracela nabitá energií culící se na všechny a všechno od ucha k uchu.  Klíč k úspěchu je přitom tak jednoduchý.Den začal jako každý jiný. V 5:00 mě probudila Zaz svým pronikavým hlasem. Umýt, učesat, nahodit obličej na ksicht, obléknout si něco slušivého, postavit vodu na anglický černý čaj, bez kterého brzké ráno není ránem a mezitím vyvenčit našeho čtyřnohého kamaráda. Šupky dupky na vlak a pak do kanceláře.

V kanceláři se na mě, jako již tradičně, snesly podřízené jako vosy na bonbon a já se dostala do běžného kolotoče...maily, tisíc dotazů, termíny, úkoly, program s uživateli... no však to sami znáte. Pak přišel čas supervize, na kterou jsem dosvištěla asi minutu po začátku a sesunula se na židli jak hadrová panenka. Neměla jsem chuť cokoliv rozebírat a cokoliv řešit. Chtěla jsem jednu jedinou prostou věc. Klid.

Bylo to ale jiné než obvykle. Zkoušely jsme novou techniku, zaměřenou na testování svých hranic. Principem bylo zavřít oči, uvolnit se, vypnout hlavu a vnímat své tělo. Nebojte, nebudu vás tady nudit detailním provedením a popisem této techniky. Každopádně, mimo to, že jsem otestovala své hranice, uvědomila jsem si jednu podstatnou věc. Je naprosto prostá a jednoduchá, ale všichni na ni nějak v tom denním shonu zapomínáme.

Zapomínáme na naše tělo a na to, že i ono má své pocity a je mnohdy mnohem vnímavější než naše hlava. Kdybychom mu dali více prostoru mnohdy bychom si ušetřili spoustu trápení a nedorozumění. Naše tělo zkrátka vnímá i ty nejjemnější signály a dá nám vědět, zda je daná situace bezpečná a příjemná nebo od ní máme dát ruce pryč.Tato zkušenost mě  neuvěřitelně vyčistila hlavu a z práce jsem měla, po dlouhé době, dobité baterky a úsměvů jsem měla na rozdávání. A tak jsem sama sobě a především svému tělu slíbila, že ho budu více poslouchat. Věřte mi, vyplatí se to...

Zkuste to také, uvidíte, že se budete cítit o dost líp a svobodněji

VašeYou Might Also Like

0 komentářů

Vaše komentáře mi vždycky vykouzlí úsměv na rtech a dělají mi ohromnou radost. Děkuji za ně!