Tetování a diabetes - Sweet diabetic Day

Tetování a diabetes

Toto téma je neustále obestřeno rouškou tajemství a nikde se jednoznačně nedozvíte jestli ANO nebo NE. Ať už na diskuzních fórech nebo skupinách komunity diabetiků na facebooku se otázky typu Můžu si nechat udělat tetování  i když jsem diabetik? Je tu nějaký diabetik, který má zkušenosti s tetováním? Jak se Vám hojilo a co glykemky? .... objevují hodně často. Ať surfujete po internetu sebevíc, konkrétní odpovědi se nedopátráte spíše naopak, vznikají další a další otázky.

Ano, i já do této skupiny diabetiků ještě před několika málo měsíci patřila. Teď už jsem ale v řadě těch, které většinou na takové a podobné příspěvky reagují, radí, a dělí se o zkušenosti. A tak bych se i s Vámi, ať už mými čtenáři  nebo osobami, které na tento blog zabloudily, ráda podělila o tuto zkušenost a své postřehy.


Převzato z: http://www.studentpoint.cz/276-umeni-v-kostce/9350-tetovani-zachranujici-lidske-zivoty#.VOOavOaG_fI
Tetování má dlouholetou tradici. Již v pravěku si lidé nechávali zkrášlovat části svého těla a v poslední době je tato metoda čím dál více populární. Důvodů, proč se lidé nechávají tetovat je mnoho a každý má jistě ten svůj vlastní. Někdo chce mít památku na důležitou událost, jiní chtějí vyjádřit svou individualitu, další chtějí okolí šokovat a nebo si jen chtějí nechat zkrášlit tělo, které podtrhne jejich jedinečnost.

První otázkou, která proběhne hlavou asi každému, kdo začne o kérce uvažovat zda tetovat nebo raději ne. Můj postřeh je následující. Uvědomte si, že motiv, který si zvolíte je na celý život a když se vám po pár letech přestane líbit nejde vzít gumu a prostě jej z kůže smazat. Já sama jsem o tetování uvažovala zhruba 5 let. Zvažovala pro i proti, pečlivě zvažovala a vybírala, v mém případě, navrhovala, motiv. Za vše mluví toto motto: „Kvalitní tetování bolí jen jednou, špatné celý život

Převzato z: www.facebook.com/STattooStudioUmeleckehoTetovani

S touto otázkou souvisí výběr motivu, který jsem již nakousla. Uvědomte si, že to co se vám líbí teď se vám již na 5 let nemusí líbit. Jsem zastáncem toho, že v tomto případě je lepší si celý motiv několikrát promyslet, klidně i prokonzultovat s nejbližšími, rodinou, přáteli, partnerem, a pak se rozhodnout. S výběrem motivu souvisí také výběr místa. Mějte na paměti rčení 100 lidí 100 chutí. U tetování to platí obzvlášť. Ne každému se tento styl zdobení těla líbí, někdo k němu má přímo negativní postoj a pokud je to např. váš budoucí šéf/šéfka není to asi úplně ideální situace. Právě z těchto důvodů je dobré promyslet umístění kérky tak, aby bylo viditelné, ale zároveň, aby se dalo jednoduše schovat v případě nutnosti (např. pracovní pohovor, vedoucí  pozice, atd.). I přes to, že se jedná o rozšířený způsob zkrášlování těla a je to především vaše tělo a tím pádem vaše věc, co s ním uděláte, jsou lidé, kteří se na celou věc dívají skrz prsty. V případě, že je takovým člověkem např. váš nadřízený zbytečně se můžete připravit o dobrou práci. 

Pokud jste již pevně rozhodnutí, že tetování chcete a máte vybrán motiv přichází na řadu ještě otázka zdravotního stavu a s tím spojený výběr tetovacího salonu, který je velmi důležitý. Ti, kteří jsou zdraví jako rybičky řeší pouze výběr salonu. Pokud ale trpíte nějakou nemocí je důležité se informovat, zda vám tento zásah nemůže nějakým způsobem uškodit. Co se týče diabetu, jako diabetik jsem měla tisíc otázek a nevěděla za kým jít. Ano, všichni vám poradí ať se poradíte se svým ošetřujícím lékařem, tedy diabetologem, což je určitě i vhodné, nicméně řekněme si narovinu, že ne vždy to jde. Někdy má lékař negativní postoj k tetování, o kterém jsem psala výše, nebo komunikace s ním vázne a témata tohoto typu velmi rychle smete ze stolu, což byl třeba můj případ. A tak jsem se, místo na diabetologa, obrátila na známé a přátele z řad diabetiků, obrátila jsem se i na diskuzní fóra a facebookové skupiny, kde jsem si vyměňovala zkušenosti. Nakonec jsem celou situaci před samotnou realizací konzultovala s tatérem, kterého jsem si vybrala. Já jsem měla rozhodování stíženo ještě tím, že se mi hlubší řezné rány (např. po operacích) hojí keloidem. Měla jsem strach, aby se mi z pěkné kérky nestala pokažená kérka, které bych litovala. 

Převzato z: www.facebook.com/STattooStudioUmeleckehoTetovani


Po dlouhém zvažování pro a proti, získávání informací a konzultování s přáteli, známými ale i neznámými a v neposlední řadě se samotným tatérem jsem se rozhodla, že do toho půjdu! Všichni diabetikové si pochvalovali jak se jim tetování hojilo krásně, přes to, že se jim třeba jiné rány nehojí zrovna dobře, cukr není úplně vzorový, atd. Já můžu klepat na dřevo, že naštěstí patřím mezi ty, kterým vždycky všechno hojilo bezproblémově až na to hojení jizev keloidem. Nicméně to je spíše dáno geneticky. 

Co se týče samotného dne D proběhl úplně parádně. Tatér o cukrovce věděl, musela jsem mu podepsat papír, že jsem v současném stavu způsobilá tetování absolvovat a zvážila jsem všechna rizika, která z toho plynou. Glykemka se po celou dobu akce držela na krásných 6 mmol, bolest jsem nijak zvlášť nepociťovala, spíš to byl takový zvláštní pocit. Paradoxně mi víc vadil zvuk strojku než samotné vpichování inkoustu pod kůži. A samotné hojení proběhlo naprosto bez problémů. Žádné hnisání, žádný keloid. Výsledek je krásná práce a profesionální přístup šikovného tatéra. K hojení je třeba ještě podotknout následující. Aby byl výsledek perfektní je důležité se o tetování opravdu starat a nekašlat na to! I když to vypadá na první pohled nevinně, jedná se o řeznou ránu. Správná a důsledná péče platí pro zdravého, pro diabetika platí dvojnásob! 

Převzato z: www.facebook.com/STattooStudioUmeleckehoTetovani


Já osobně jsem mazala krémem Bepanthen plus 3x denně, do úplného zahojení a vždy oplachovala 1x denně jen vlažnou vodou bez mýdla. Po vykoupání jsem místo vysušila papírovou utěrkou a ihned namazala tenkou vrstvou krému. Místo jsem promazávala každé ráno po probuzení, odpoledne a večer po koupání. Snažila jsem se nosit volné věci, aby místo mohlo  „dýchat” a rychleji se hojilo. A měsíc od tetování je zakázán bazén, což jsem teda opravdu trpěla, fitko nebo jakákoliv větší fyzická aktivita u které by jste se zapotili a přímé slunce. Odměnou vám pak je krásně zhojené tetování, kterým se můžete chlubit.No a jak to celé dopadlo můžete vidět na fotce níže. Myslím, že se tetování moc povedlo a těm, kdo jsou z Olomouce a okolí doporučuju špičku mezi tatéry S-Tattoo Miroslav Skokanič. Profesionální a vstřícný přístup a výsledky jsou dokonalé a originální. A jak vnímáte tetování vy? Milujete ho nebo jste naopak ti, kteří tetováním pohrdají a dívají se na něj skrz prsty? Pište, komentujte Vaše názory mě zajímají!You Might Also Like

2 komentářů

 1. Ahoj a díky! Bože, jak já už dlouho sním o tetování! A dneska jsem našla tvůj blog a teď narazila na tento článek! To je super! Ježiši, tys mi udělala strašně velkou radost...mě ani nenapadlo, cože je vlastně divné...pozeptat se na forech o diabetu a hledat zkušenosti....vše, co se má stát, se stane a myslím, že byl čas na tebe "narazit" :)Díky, Safienka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Safienko,

   jsem moc ráda, že jsi narazila na můj blog a že se ti tu tolik líbí :). Tvoje nadšení je přesně ten důvod, proč to dělám. Protože bez Vás, mých nadšených čtenářů, by to nemělo vůbec význam. Děkuju :).

   A kdyby si se chtěla na cokoliv pozeptat, neboj se mě kontaktovat ;).

   Krásný úterní večer, Jituš

   Vymazat

Vaše komentáře mi vždycky vykouzlí úsměv na rtech a dělají mi ohromnou radost. Děkuji za ně!