#FOODPORN3 by Vituš - kungpao s rýží - Sweet diabetic Day

#FOODPORN3 by Vituš - kungpao s rýží

Dnes opět přicházím s dalším foodie článkem. Tentokrát přináším receptík na kung pao s rýží, na kterém si naše rodinka pošmákla o víkendu.

Inspirace vzešla především od chuťových pohárků a také ingrediencí, které jsme měli doma k dispozici...no a výsledek si můžete prohlédnout na následujících řádcích.

Doba přípravy: cca 60 minut
Počet porcí: 4
Výměnné jednotky: Zde záleží na množství přílohy, kterou k jídlu zvolíme, nicméně vzhledem k sojové omáčce a třtinovému cukru (pokud jej nevynecháme nebo nenahradíme stévií) jsem počítala na omáčku cca 1 v.j. na 2 naběračky. Jako přílohu jsme měli rýži basmati, které jsem si dala 4 v.j.+1 v.j. jsem počítala na omáčku

K vaření budeme potřebovat:     


500 g kuřecích/krůtích prsou
120 g nesolených arašídů
3 lžíce kvalitního bílého vína
3 lžíce kvalitní sojové omáčky
3 lžíce olivového oleje
2 lžíce octa
2 lžičky třtinového cukru (lze nahradit stévií a nebo jej vůbec nedávat)
4 jarní cibulky nebo 1 velkou cibuli
Zeleninu dle fantazie
1 stroužek česneku
2 lžíce mouky na zahuštění
Sůl


V první řadě si pokrájíme maso na kostičky nebo nudličky a cibuli na drobno.
Po té si přichystáme marinádu, do které maso vložíme. Marinádu přichystáme tak, že smícháme 1 lžíci vína, 1 lžíci sojové omáčky, 1 lžíci olivového oleje a 1 lžíci mouky. Pozor, mouku je třeba rozpustit a rozmíchat v trošce vody před tím, než ji přidáme do samotné marinády. V opačném případě by nám vznikly hrudky a tím by se celá marináda zkazila. A to přeci nechceme. Jakmile máme marinádu připravenou, přidáme do ní maso, které důkladně promícháme a dáme odležet do lednice min. na 30 minut, nejlepší je však přes noc. Maso pak krásně natáhne chuť marinády a výsledek je o to lepší.

Mezitím nebo v případě, že necháváte maso naležet přes noc, další den si uchystáme omáčku. V míse smícháme zbylé víno, tzn. 2 lžíce, sojovou omáčku rovněž 2 lžíce, olivový olej 2 lžíce, 2 lžíce octa a 2 lžičky třtinového cukru případně stévie a zbylou lžíci mouky. Opět nezapomeňme mouku rozmíchat v trošce vody a posléze přidat k předešlým ingrediencím. Co se týče mouky já používám nejraději celzrnou nebo špaldovou na zahuštění. Nám diabetikům nezvyšuje tolik výslednou glykemii po jídle, která je pro nás důležitá. Nakonec do omáčky vmícháme nakrájenou cibuli nebo jarní cibulku, prolisovaný česnek a nakonec arašídy.A blížíme se do finále... Maso si vytáhneme z lednice, hodíme jej na rozpálenou pánev a zprudka opečeme, dokud není uvnitř zcela hotové. Moje pomůcka je ta, že vždy maso na pánvi míchám a míchám, to po chvíli pustí šťávu, ve které ho nechám ještě tak cca 10 minut podusit a posléze pokračuji v přidávání dalších ingrediencí. V našem případě přidáme přichystanou omáčku a do ní ihned přihodíme nadrobno nakrájenou zeleninu, se kterou maso ještě tak 15 minut povaříme a voala oběd je hotov.Jako přílohu jsme zvolili rýži basmati, jednak pro její lahodnou a lehkou chuť a také pro to, že basmati rýže má nejnižší GI (glykemický index) ze všech rýží, takže nám diabetikům nezvedá tolik cukr v krvi. A o to přece jde - pochutnat si a i tak mít glykemii krásně v rovině.

A hurá baštit....Dobrou chuť.


You Might Also Like

0 komentářů

Vaše komentáře mi vždycky vykouzlí úsměv na rtech a dělají mi ohromnou radost. Děkuji za ně!