ZAČÍNÁME! - Sweet diabetic Day

ZAČÍNÁME!

Poslední dny jsou ve znamení nových začátků. A když už s něčím začínám, tak se vším všudy!

Po 19ti letech s touto věrnou kamarádkou přišel zlom a jsem opět úplně na začátku, jako každý jiný začátečník. Musím ale přiznat, že Je to, po těch letech, skvělý pocit! Po x letech navštěvování diabetologie, kde vázla komunikace a vše šlo, lidově řečeno, do kytek jsem změnila doktorku a spolu s ní kompletně dávkování inzulínové pumpy, vypočítaly jsme citlivost na inzulín, překopaly jsme jídlo a s šikovnou dietní sestřičkou mi bylo vysvětleno vše kolem jídla a inzulínu - množství gramů sacharidů na jednotlivá jídla, množství dávek k jednotlivým jídlům, atd. Zkrátka jsem byla zaučena, jako bych byla novým diabetikem a vše viděla poprvé. S tím vším přišla nová vlna energie, a naprosto osvobozující pocit. Najednou mě nikdo neříkal „tohle a támhleto nesmíš. Běda jak sníš tohle a na tamtu dobrotu, na tu ani nemysli!”. Naopak přišla osvobozující věta „nebojte se dát si to, na co máte chuť (pokud to nebude větrník každý den, že). Jen nezapomínejte počítat, počítat a zase počítat a posléze dávkovat správné dávky”. Jupííííí, chtělo se mi křičet...


Musím přiznat, že mě to nakoplo... a tak jsem se konečně rozhoupala a založila tento blog, který už nějaký ten pátek zvažuji, ale zrealizování stále vázlo... to jsem hold celá já.

A co tu tedy postupem času najdete? Jak už sám název napovídá, jedná se o blog, který je zaměřený na život s věrnou společnicí cukrovkou. Budou se tu objevovat příspěvky o běžném životě diabetika, odpovědi na každodenní otázky nespočtu diabetiků, inspirace, které mě potkávají každý den, ale také recepty s propočtem sacharidů, které jsou vhodné jak pro diabetiky tak pro lidi, kteří baští s rozumem. Zkrátka příspěvky, které ukáží, že i život s diabetem může být sladký.

Ať se vám tu líbí...
Tabulky, tabulky a zase tabulky...takhle to teď u nás vypadáYou Might Also Like

0 komentářů

Vaše komentáře mi vždycky vykouzlí úsměv na rtech a dělají mi ohromnou radost. Děkuji za ně!